Zavřít reklamu

AMD potvrdilo příchod nových 7nm grafických karet

S největší pravděpodobností dojde k sesazení Nvidie ještě tento rok.

4. 9. 2018     Zdroj

Všechny média se momentálně točí okolo Nvidie. Už toho ale bylo dost, řeklo si AMD (a asi i většina redaktorů společně s fanoušky hardwaru). AMD zakročilo a oznamuje představení nových grafických karet vyrobené 7nm výrobním procesem. Pro porovnání, Nvidia momentálně vydala své grafické karty založené na architektuře Turing, které jsou vyrobeny 12nm výrobním procesem. Tyto grafické karty by měly být o 40 % výkonnějších než jejich předchůdci.

Tento týden společnost AMD na tiskové konferenci, respektive CEO Dr. Su potvrdit v rozhovoru pro Marketwatch příchod světově prvních 7nm grafických karet, a to už tento rok. Po vydání těchto GPU se taktéž můžeme příští rok těšit na 7nm procesory. To, že AMD na těchto kartách pracuje, se tak nějak vědělo už od letošního Computexu (červen).

Zatím se o těchto grafických kartách nic moc neví, každopádně už se objevují první spekulace. Tyto spekulace říkají, že bychom se samozřejmě měli těšit na větší výkon, vyšší takty, větší paměti a hlavně nižší spotřebě elektřiny. Analytici také počítají s tím, že by tyto grafické karty měly mít oproti Turingu od Nvidie o 25 % větší výkon a zároveň by měly být dvakrát tak menší.

Momentálně se však jedná o vcelku čerstvou zprávu a tak je ještě velice brzo soudit. Snad se již brzdy dočkáme dalších informací o těchto nadupaných grafických kartách.