Zavřít reklamu

Amanita Design oznamuje hru Creaks

Amanita oznámila hru Creaks.

10. 10. 2018     Zdroj

České studio Amanita Design není oblíbeným pouze u nás, ale i v zahraničí. I přesto že tvoří zejména menší projekty, tak se jim daří je takzvaně napumpovat dávkou originality. Jejich poslední projekt s názvem Chuchel vyšel letos na jaře a šlo o poměrně bláznivou taškařici, leč ve výborných kulisách.

Amanita oznámila hru Creaks

Nyní byla oznámena nová hra, a to Creaks. Ta se tváří jako velmi ponurá záležitost v níž, asi nebude chybět ani nějaká ta špetka strachu. Creaks jsou v plánu příští rok pro PC a konzole. Platformy ještě budou specifikovány. Byl vydán krátký teaser, který překvapuje tím, že hra nebude klasickou klikací adventurou, jako tomu bylo v případě předchozích her. Tentokrát budeme postavu ovládat přímo, jako je tomu třeba ve hrách Inside či Little Nightmares.

Popravdě k Little Nightmares má Creaks zatím vizuálně a stylizací nejblíže. Nejsme v tuto chvíli schopni říci o co ve hře půjde. Kromě teaseru byly vypuštěny ještě první obrázky, ale studio zatím nevydalo žádné další informace. Ví se jen to, že tým, který na hře pracuje vede výtvarník Radim Jurda a hudbu bude mít na svědomí Joe Acheson. Ten vystupuje pod pseudonymem Hidden Orchestra a je ze Skotska. Již dříve spolupracoval na hudbě se skladatelem Amanity Tomášem Dvořákem.