Zavřít reklamu

Alan Wake vznikne i jako seriál

Studio Remedy si může gratulovat. Dle jejich videohry Alan Wake totiž vznikne seriál.

13. 9. 2018     Zdroj

Alan Wake

Tak toto asi málokdo čekal. Na nového Alan Wakea stále čekáme, ale vypadá to, že bychom se mohli dočkat zcela nového seriálu. A tím nebude nic jiného, než právě Alan Wake.

Alan Wake se zatím vrátí v seriálové podobě

Studio zatím mlčí a mlží o tom, zda se někde i Alan vrátí, ale nyní bylo potvrzeno, že dle videoherní předlohy vznikne nový seriál. Potvrdil to sám tvůrce Sam Lake, nejedná se tedy o žádnou poplašnou zprávu.

O produkci seriálu se postará Peter Colloway. Ten bude znám zejména fanouškům seriálu Legion. Seriál natočí společnost Contradiction Films. Jedná se o kanadskou společnost (ostatně doufáme, že se i natáčení uskuteční v Kanadě). V této produkci již vznikli videoherní adaptace Dead Rising: End Game a Mortal Kombat: Legacy.

Sam Lake k tomu dodal: “Příběh původní hry je pro nás odrazovým můstkem. V seriálu se budeme snažit zpracovat rozsáhlejší dějovou linku. Rozšíříme lore tohoto šíleného a temného světa a ponoříme se do něj mnohem více, než jsme to udělali ve hře.”

Bohužel už nezodpověděl, kdy bychom se mohli potenciálně těšit na druhý díl videohry. Jak však před nedávnem studio potvrdilo, tak vše má v rukách Microsoft, nikoliv studio. Jen doufejme, že filmové studio nebude chtít zásadně měnit koncepci či postavy v seriálu, jak se to zatím daří v nechvalné kauze ohledně seriálu Zaklínač. Studio Remedy aktuálně pracuje na videohře Control, která vyjde příští rok.