Zavřít reklamu

Alan Wake se mohl dočkat druhého dílu

Dvojka byla blízko. Dokončit se však nepodařila.

4. 4. 2019     Zdroj

Alan Wake

Hru Alan Wake zná asi každý, kdo má alespoň trochu rád horory. Po svém vydání v roce 2010 totiž na sebe strhla spoustu pozornosti a okusil ji nejeden hráč. A jelikož byla hra oblíbená, nejeden její milovník tajně snil o příchodu jejího druhého dílu. Ostatně, navazování na úspěšný první díl několika dalšími pokračováními je v herním průmyslu tak trochu pravidlem. To ale bylo tentokrát porušeno. Pravdou však je, že čisté svědomí z tohoto “porušení” studio Remedy Entertainment, které za hrou stojí, zřejmě nemělo. 

Podle slov jednoho z předních představitelů tohoto studila práce na druhém dílu Alana Waka skutečně probíhaly a to dokonce dlouhé dva roky. Od vývoje hry však bylo nakonec kvůli nedostatkům financí a času upuštěno a jak se zdá, hned tak se tento koncept neopráší. Vývojáři mají totiž nyní dle dostupných informací rozdělané značné množství jiných projektů, na kterých mohou pracovat dlouhá léta. Waka 2 tedy v brzké době rozhodně nečekejte. 

Nechme se překvapit, zda se druhého dílu této hororovky v budoucnu dočkáme či nikoliv. Překvapivé by to ale zřejmě nebylo. Ostatně, skvělým příkladem je třeba Resident Evil, který hráče baví i po letech. Proč by tedy nebylo možné zaujmout i druhým dílem Alana Waka, byť po spoustě let?