Zavřít reklamu

ADATA představilo nový externí HDD, který snese tlak až 3 tuny

HD830 je v současnosti nejrobustnější externí harddisk.

17. 9. 2018     Zdroj

ADATA dnes představilo nový externí HDD, konkrétně model HD830. Nebyl by ničím zajímavý, kdyby se nejednalo o v současnosti nejrobustnější externí harddisk. Tělo tohoto harddisku je vytvořeno z třívrstvého, extrémně robustního hliníkového obalu s certifikací IP68. Navíc k tomu je HD830 v souladu s MIL-STD-810G 516.6 a odolá tlaku až 3000 kg. V robustním těle se také nachází řada snímačů otřesů, které harddisk v případě pádu chrání před ztrátou či poškozením dat.

HD830 tedy zvládne odolat padesáti lidem nebo osobnímu autu. Společně s vojenským standardem MIL-STD-810G 516.6 navíc přežije i pád z výšky 1,22 metru. Celá trojvrstvá konstrukce je ještě „zabalená“ v tvrdém silikonovém pouzdře, které je k dispozici v černé nebo modré barvě. Nejen díky tomuto silikonovému pouzdru se co možná nejvíce redukuje případný pád tak, aby nedošlo k poškození.

Všechny ostatní externí harddisky, které nedisponují snímačem otřesů, pracují i v případě pádu. Pokud ale harddisk ADATA HD830 zaznamená pád, tak automaticky zastaví činnost. Uživatel si aktivního snímače otřesů může všimnou díky LED diodě, která se rozsvítí do červena.

ADATA HD830 bude k dispozici v několika variantách tak, aby si každý uživatel přišel na své. Můžete si vybrat z kapacity 2 TB, 4 TB a 5 TB – velikost úložiště by vás tedy v případě HD830 určitě neměla trápit. Bohužel, cenovka tohoto externího HDD prozatím není jistá. ADATA HD830 by se měl na pultech obchodů objevit do měsíce, společně se tříletou zárukou.