Zavřít reklamu

Activision předal Bungie kompletní práva na Destiny

Destiny se pro Activision nezdá býti důležitým, a tak přenechává veškerá práva studiu.

11. 1. 2019     Zdroj

Internetem proletěla poměrně zajímavá zpráva. Studio Bungie získalo od vydavatele Activision kompletní práva na sérii Destiny. Activision se rozhodl práva předat v kompletní podobě a nyní je veškeré vydávání a další chod značky zcela v rukách studia. Otázkou zůstává, zda je to dobře.

Activision se dobrovolně zbavil práv k Destiny

Ačkoliv se Destiny dařilo a v mnohém také značka trhala rekordy, tak je na pováženou, zda ztráta tak silného vydavatele nebude spíše na škodu. Samotné Bungie ujišťuje fanoušky, že co se celé série týče, tak mají vše dopředu vymyšlené a připravené na několik let. Ostatně se spekuluje o tom, že letos by mohlo dojít k odhalení Destiny 3.

Zároveň je však zvláštní, že se Activision rozhodl celou značku přenechat. Určitě za to může také fakt, že ředitel společnosti byl vyměněn a celá společnost prochází ohromnou restrukturalizací. Druhá věc je, že ačkoliv značka zaznamenala solidní úspěch, tak pro Activision to žádná velká výhra nebyla. Dle všeho byl celý projekt příšerně drahý a výdělek nebyl zrovna oslnivý, nehledě na to, že s vydáním dalšího dílu i datadisků se nabíralo zpoždění.