Zavřít reklamu

5 nejočekávanějších her roku 2020 pro Xbox One

Jaké hry pro Xbox One jsou dle nás letos nejočekávanější?

5. 7. 2020    

Cyberpunk

Každý rok míří na herní konzole v čele s Xboxem One spousta parádních her, které si právem zaslouží pozornost všech pravých hráčů. Ani letošek nebude v tomto směru i přes pandemii koronaviru jiný. Pojďme si tedy společně představit pětici her, která je dle nás nejočekávanější u hráčů Xboxu One. 

Cyberpunk 2077

Pomyslné čelo tohoto žebříčku snad ani nemůže patřit žádnému jinému titulu než právě Cyberpunk. Právě ten je totiž dlouhodobě označován za jednu z nejočekávanějších her posledních několika let či dokonce dekády. A není se čemu divit. Pracují na ní totiž vývojáři z CD Projekt RED, kteří mají za sebou například fenomenálního Zaklínače. Podle jejich slov bude navíc Cyberpunk Geraltovo dobrodružství v mnohém překonávat, jelikož bude propracovaný do posledních detailů. Zároveň má nabízet nepřeberné herní možnosti, které se ve hrách nejenže hned tak nevidí, ale zřejmě vůbec nevyskytují. Zkrátka a dobře, Cyberpunk má být jakousi herní revolucí, která může (ale nemusí) změnit dosavadní pohled hráčů na hry, potažmo herní svět jako takový. A právě tato očekávání zajistila titulu prvenství v našem žebříčku. 

Assassin’s Creed: Valhalla

Když Ubisoft před pár týdny představil nový Assassin’s Creed: Valhalla, nejednomu hráči tím vykouzlil úsměv na tváří. Asasínská série je totiž jednou z nejoblíbenějších herních sérií světa a je proto naprosto jasné, že každé její rozšíření přijme komunita s otevřenou náručí – tím spíš, když jí zavede na doposud neprobádaná místa. A přesně taková Valhalla bude. V roli jednoho z vikingů si totiž budeme podmaňovat nejen Skandinávii, ale zřejmě i britské ostrovy a další části Evropy. Nouze nebude ani o plavby na vikingských lodích či souboje na ostří seker, které jsou pro vikingy naprosto typickou zbraní. Jak už je navíc u Assassin’s Creed zvykem, hra nabídne nádhernou grafiku a velmi pravděpodobně i poutavý příběh, který doplní vynikající hratelnost, jenž nás přiková ke konzolím na dlouhé hodiny. Zkrátka a dobře, je na co se těšit. 

Halo Infinite

Sérii Halo zná velmi dobře snad každý majitel Xboxu. Vzhledem k tomu, jak kvalitní a zábavná je, se však tomuto faktu rozhodně nelze divit. Obecně by se o ní dalo dokonce říci, že je jednou z nejoblíbenějších exkluzivních herních sérií a potažmo exkluzivit jako takových pro Xbox. Zkrátka a dobře, povinná výbava každého hráče. Když proto Microsoft oznámil její další díl, nejednomu hráči poskočilo radostí srdce. Těšit se jako již tradičně můžeme na vynikající hratelnost spojenou s poutavou grafikou, která hrám z budoucnosti tak nějak sluší. 

Fifa 21

Fifu asi není potřeba sáhodlouze představovat. Jedná se totiž o suverénně nejoblíbenější fotbálek na počítačích a herních konzolích. Přestože v posledních letech byla vylepšována poskrovnu, od letošního ročníku se očekávají relativně velké věci pramenící z výrazného vylepšení hratelnosti díky použití nejmodernějších technologií. Potěšující je rovněž další krok vpřed směrem k realističtější grafice či obecně realističnosti jako takové. Zkrátka je se na co těšit a jelikož se jedná o titul, který je pro mnohé hráče číslem 1 mezi hrami, byl by hřích jej sem nezařadit. 

Hellblade II

První díl Hellblade se zaryl mnoha hráčům díky svému okouzlujícímu pojetí šílenství nesmazatelně pod kůži.  Od druhého dílu, který by měl dorazit před koncem tohoto roku se proto očekává totéž. Do rukou bychom měli dostat velmi propracovanou hru, která by měla ostatní převyšovat hlavně z hlediska grafiky. Ta totiž vypadá alespoň podle dostupných videí vice než dobře. Jelikož však není Hellblade tak velká značka jako předešlé tituly, je těžké říci, jak moc se vývojářům povede. Doufejme, že hodně.