Zavřít reklamu

Zapomíná Apple na hry? Na službu Apple Arcade kašle, na nové hry „bokem“ zrovna tak

Apple a hraní her? Moc to do sebe nepasuje.

10. 6. 2021    

Spojení Apple produkty a hry nešlo nikdy přespříliš dohromady. Kalifornský gigant se sice relativně nedávno rozhodl tuto věc přehodnotit spuštěním herní služby Apple Arcade, ale jak se zdá, tu začal nyní zase upozaďovat. A jinak tomu není ani s dalšími hrami dostupnými na jeho platformu.

Zatímco krátce po startu Apple Arcade se v něm objevovaly nové hry týden co týden, v posledních měsících začal Apple frekvenci vydávání tlumit a nyní jí utlumil tak, že udělal ze služby de facto nezajímavý kousek. Hráči, kteří v ní otestovali vše, co bylo dostupné, jsou totiž nyní odsouzeni k nudě. Spekulovalo se sice nad tím, zda Apple na WWDC neukáže pro Arcade jakousi nadstavbu či vylepšení s lepšími hrami, avšak nestalo se tak. Uživatelé si tedy musí i nadále vystačit jen se stávající verzí Arcade. A je ještě hůř. V předešlých letech totiž Apple velmi rád odhaloval na WWDC hry z dílny partnerských vývojářských studií, kterými demonstroval například nové softwarové vychytávku, které byly vývojářům doposud zapovězeny. Ani k tomu však letos bohužel nedošlo.

Ačkoliv je v tuto chvíli samozřejmě ve hvězdách, jakým směrem chce Apple gaming na svých produktech ubírat, minimálně nyní viditelné kroky naznačují, že nás žádné terno nečeká. Na druhou stranu, totéž v bledě modrém lze říci i o Androidech, které jsou na tom z hlediska her vcelku podobně.