Zavřít reklamu

Zaklínače 2 překonal „milník“ 4,5 milionu nelegálních kopií

Zaklínač 2 vyšel v první polovině roku pouze na PC platformě a za tuto dobu toho stihl opravdu hodně. Koncem srpna se hry prodalo milion kusů a dnes se CD Project Red pochlubil i s poněkud lichotivými statistikami. Druhý díl Geraltových dobrodružství si totiž dle Marcina Iwinska lelegálně stáhlo již kolem 4,5 milionu lidí. Toto […]

30. 11. 2011    

Zaklínač 2 vyšel v první polovině roku pouze na PC platformě a za tuto dobu toho stihl opravdu hodně. Koncem srpna se hry prodalo milion kusů a dnes se CD Project Red pochlubil i s poněkud lichotivými statistikami. Druhý díl Geraltových dobrodružství si totiž dle Marcina Iwinska lelegálně stáhlo již kolem 4,5 milionu lidí. Toto číslo je bezpochyby ohromující, ale na druhou stranu pokud vezmeme v úvahu, že poměr nelegálních a legálních kopií hry se zde pohybuje v poměru 4,5:1, tak jde o „velké vítězství“ celého studia. U jiných titulů tento poměr bývá i desetinásobně vyšší.

Rozhodně tak jde dobrý argument proti Ubisoftu, dle něhož na jednu legální kopii připadá 95 nelegálních. Nabízení spousty bonusového obsahu zdarma tak evidentně nevyšlo vniveč. Na druhou stranu 4,5 milionu je opravdu velké číslo a dokazuje, jak moc je PC platforma „zkažená“.