Zavřít reklamu

Xboxy Series S a X jsou tu! Předobjednejte si je na Alze ještě dnes

Komerční sdělení

22. 9. 2020    

Pokud jste příznivci herních konzolí od Microsoftu, dnešní den máte velmi pravděpodobně ve svých kalendářích zakroužkovaný pořádně tučným kroužkem. Před několika málo sekundami totiž oficiálně odstartovaly předobjednávky next-gen konzolí z dílny redmondského giganta ve formě Xboxu Series S a X. Pokud si na ně tedy brousíte zuby i vy, je ideální čas si je zajistit.

Zatímco Sony vsadilo u svého PlayStationu 5 “jen” na jednu výkonnostní variantu, kterou nabízí ve verzích s optickou mechanikou a bez ní, Microsoft šel jinou cestou. Next-gen konzole totiž má hned dvě, přičemž jedna (Series S) nabízí nižší výkon, jiný design a i výrazně atraktivnější cenu a druhá (Series X) je pak doslova vlajkovou lodí konzolového trhu. U obou se nicméně můžete těšit například na nasazení SSD disku, díky kterému bude výrazně zkrácena načítací doba všech her. U Xboxu Series X pak platí, že některé hry budou tvořeny díky jeho brutálnímu výkonu, kterým překonává i PlayStation 5, exkluzivně pro něj.

U konzolí Series je skvělé i to, že jsou kompatibilní se hrami z předešlých generací Xboxu – v případě verze One nabízí kompatibilitu plnou a v případě původního Xboxu a modelu 360 pak u her podporující zpětnou kompatibilitu, kterých je také obrovské množství. Rozhodně se tedy nemusíte obávat toho, že by po vydání next-genů nebylo co hrát. Opak je totiž pravdou – už kvůli tomu, že u některých starších her z modelu One přislíbili vývojáři vylepšení právě pro next-gen Xboxy. Namátkou lze zmínit třeba ikonický Zaklínač 3: Divoký hon.

Pokud si tedy chcete udělat novým Xboxem Series S či X radost, dnes je ideální doba pro předobjednání. Dá se totiž očekávat, že o ně bude obrovský zájem, takže bude platit, že kdo dřív předobjedná, ten jej i dřív dostane. Co se týče cen, za model Series S si Microsoft účtuje 7 999 korun, za výkonnější Series X pak 13 499 korun. Obě konzole se začnou oficiálně prodávat v úterý 10. listopadu.