Zavřít reklamu

Xboxové vybavení Turtle Beach – špičkové audio, multifunkční ovladač

Komerční sdělení

19. 9. 2022    

Výrobce herních periferií Turtle Beach patří mezi známé značky zejména ve světě, v našem malém českém rybníčku se teprve dostává do záře reflektorů, ale jeho historie je velmi bohatá a zkušenosti s vývojem kvalitních periferií pro hráče sahají až do roku 2005. Dnes se podíváme na špičkový headset Stealth 700 Gen 2 MAX a o něco lidovější ovladače REACT-R Controller a RECON Controller, vše odladěné přímo pro hráče na konzolích Xbox.

Tento článek vznikl na základě testu externího redaktora a obsahuje jeho reálné zkušenosti. Není to náš redakční obsah, ale placená propagace.

STEALTH 700 GEN 2 MAX

Vlajkovou lodí nabídky headsetů výrobce je nejpokročilejší model Stealth 700 Gen 2 Max. Ten pochopitelně nabízí bezdrátový poslech a patří k špičce nabídky.

Headsety Turtle Beach jsou dostupné u lokálních prodejců Alza.cz, CZC.cz, Smarty.cz

Pořizovací cena napovídá, že máme co dočinění s prémiovým výrobkem, a tomu odpovídá celkové zpracování. Náhlavní most z velmi robustního plastu, zpevněný hutnou kovovou výplní, se pyšní příjemným uměle koženým polstrováním. Ještě příjemněji působí polštářky na mušlích vyplněné chladivým gelem a tvořené paměťovou pěnou, která perfektně přilne k hlavě, dobře utěsní zvuk a i při delším použití nijak bolestivě netlačí. Nechybí ani úprava vytvářející dvě zdířky pro zasunutí nožiček a pohodlné nošení brýlí, pokud je hráč potřebuje. Vzhledem k poctivému zpracování je potřeba počítat s o něco vyšší hmotností, v tomto ohledu ale Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 Max nijak nevybočují z toho, na co jsme u podobných headsetů zvyklí.

pastedGraphic.png

Důležitý je samozřejmě zvukový hardware. O podání zvuku se starají 50mm neodymové měniče Nanoclear s rozsahem 20Hz – 22kHz. Ty jsou pochopitelně nastaveny primárně na hraní, vyznačují se tedy velmi hutnými hloubkami a pořádně dunivými basy. Kromě stříleček a závodních her tedy najde uplatnění třeba i při sledování filmů, po připomenutí pár scén z Top Gun: Maverick jsem hned dostal chuť opět vyrazit do IMAXu. Z hlediska poslechu hudby poslouží fanouškům tvrdší elektroniky, na sofistikovanější skladby jsou přece jen na trhu dostupné lepší kousky. Podání zvuků je ale i přes zaměření na hloubky a dunivost velmi výrazné a čisté. Případné nesrovnalosti pak bez problému vyřeší ekvalizéry. Ty při použití s mobilním telefonem nabízí i dedikovaná aplikace Turtle Beach s řadou předvoleb.

Zajímavostí je režim Superhuman Hearing, zvýrazňující určité úrovně zvukových efektů. Typicky jde o tlumené a duté kroky nebo přebíjení zásobníků. Cílem je, aby hráč na bojišti dokázal lépe zaměřit pozici nepřítele. Režim jde navíc přepínat jedním stisknutím dedikovaného tlačítka. Paradoxně má svoje využití i při poslechu hudby nebo filmů, pokud chcete, aby motory stíhaček ještě více stíhaly a údery pěstí zněly ještě bolestivěji.

pastedGraphic_1.png

Zmínil jsem použití s mobilním telefonem. I když jsou sluchátka primárně určena a designována pro konzole Xbox, lze je samozřejmě připojit k jakémukoliv jinému zařízení. Základně je lze připojit speciálním donglem s přepínačem režimů pro Xbox, nebo ostatní zařízení. Sluchátka se pak sama spárují a plně využívají všech svých technologií. Při přepnutí na režim ostatních USB se jednoduše připojí i k počítači nebo PlayStationu. Vedle toho ale samozřejmě podporují i spojení přes Bluetooth s verzí 5.1. V klidu je tak připojíte i k mobilu, notebooku s nedostatkem USB zdířek nebo Nintendu Switch.

Příjemná je výdrž baterie. Se zhruba čtyřiceti hodinami na plné nabití se nemusíte bát, že budou sluchátka příliš často mimo hru a jen zhruba čtvrthodinka nabíjení stačí na to, aby vydržely fungovat celý pracovní den. Napájení samozřejmě zajišťuje USB-C kabel, který je součástí balení.