Zavřít reklamu

Xbox Game Pass se podívá v září na Android

S Game Passem na mobily a tablety míří hlavně možnost streamování velkých her.

4. 8. 2020     Zdroj

Microsoft pokračuje s rozšiřováním pole působnosti Game Passu. Dražší verzi předplatného s přídomkem Ultimate vypustí firma v září tohoto roku na mobily a tablety s Androidem. Díky v minulosti integrované streamovací platformě xCloud tak nabídne možnost hrát kdekoliv tituly ze sbírky více než sta her. Dobrá zpráva je, že se již od začátku počítá i s Českem a Slovenskem. V současnosti služba vyjde na 339 korun měsíčně.

Celý seznam her ještě neznáme, jeho odhalení se dočkáme 15. září, kdy se v digitálních obchodech objeví i samotná aplikace. Již teď ale láká na vysoce kvalitní tituly jako sérii Gears of War, Halo: The Master Chief Collection, Forza Horizon 4 či The Outer Worlds. Streamovací knihovna se bude lehce lišit od sbírky her, určeným ke stažení na PC a Xboxu.

 

V souvislosti s novinkou oznámil Microsoft i partnerství s výrobci rozličných herních doplňků k mobilům a tabletům. Obchody tak pravděpodobně ještě před Vánoci zaplaví množství udělátek, které mobilním zařízením dodájí oficiálně licencované ovládací prvky, potřebné pro zdolání streamovaných her.