Zavřít reklamu

World War Z nabídne až 1000 zombií najednou

Akční hra World War Z nabídne opravdu velké zástupy nepřátel. Slibuje 1000 zombií najednou.

18. 3. 2018    

Začátkem prosince byla oznámena hra World War Z, která vychází ze stejnojmenného filmu. Oznámena byla společností Paramount pro kterou ji vyvíjí studio Saber Interactive. Má se jednat o kooperativní online střílečku, která dorazí pro PC, PS4 a Xbox One.

Matthew Karch, jako vedoucí studia Saber, se rozhovořil pro oficiální PlayStation magazín. Upřesnil, že hra se bude hrát z pohledu třetí osoby, tedy budeme hrdinovi koukat přes rameno. Co se týče zombií, tak ty mají mít vlastní umělou inteligenci, aby dokázaly při každém hraní reagovat rozdílně.

Co se týče úkolů, tak nebude chybět ochrana osob, také sběr surovin či opevnění obydlí. Z lokací bude k dispozici Moskva, Jeruzalém, New York či korejské letiště. Tyto první mapy budou dostupné s vydáním hry a později se plánují další.

To, co však bude tvořit páteř hry, tak jsou právě zombie. Budou rychlé a agresivní, tak jak tomu bylo i ve filmu v němž hlavní roli ztvárnil Brad Pitt. Bude však pouze na hráčích, zda se budou světem potloukat sami či se přidají k jiným hráčům. Hra bude postavena na tom, že zombií bude opravdu mnoho. Karch uvádí až 1000 zombií na jednom místě, přičemž vás často zaženou na nějaké klidnější místo, odkud bude možné se bránit. Jenže jak dlouho?

Tvůrci zachovají stejný dojem, jako má divák při filmu, avšak rozdílem bude, že zde bude se zombíky bojovat, a ne pouze utíkat. Bude možné využívat různé zbraně a pasti a také vyhazovat do vzduchu auta či budovy.

World War Z vyjde i za předpokladu, že nedoprovodí druhý filmový snímek. O něm se hovoří už dlouhou dobu, ale zatím na samotnou realizaci nedošlo. K vydání by mělo dojít později v roce 2018.