Zavřít reklamu

Warcraft: Durotan – Recenze

Warcraft: Durotan je knihou, která vypráví osudy orka Durotana těsně před začátkem filmu Warcraft. Jak se povedla?

18. 7. 2016    

Většina z vás už asi viděla v kině nový film Warcraft. Pokud však nemáte dostatečnou znalost tohoto světa a kvůli tomu film odmítáte, nebo si zkrátka chcete rozšířit znalosti v tomto univerzu, tak je tu jednoduchá možnost. Společně s filmem dorazila také nová kniha. Warcraft: Durotan vás připraví na filmové zpracování velmi dobře.

durotan

Celá kniha se odehrává před dějem samotného filmu a ten na ni téměř bezprostředně navazuje. Hlavním hrdinou knihy je Durotan. Jde o velkého válečníka a následně náčelníka klanu Frostwolf, jež je jeden z velkých orkských klanů.  Knize je dobře naznačen fakt, že orkové z klanu Frostwolf jsou mírumilovnější, než někteří z jejich druhů.

Klasická situace bytí se mění ve chvíli, kdy se objeví v jejich táboře zelený ork Guldan. Právě fakt, že je zelený je doslova zarážející, neboť klan Frostwolf takového orka nikdy neviděl, ani nepoznal. Guldan zvěstuje zánik tohoto světa. Na jihu je prý vše mrtvé, ale existuje jistá záchrana. Pokud však klan Frostwolf hodlá pomoci, je nutné, aby se následně přidal k Hordě, která sjednocuje všechny klany orků.

durotan kniha

Pochopitelně se klan Frostwolf rozhodne varování ignorovat. Následující události však potvrdí Guldanova slova a Durotan poté bude muset udělat maximum pro to, aby jeho klan měl vůbec šanci na přežití ve světě, kde života již není. Ačkoliv zní příběh trochu jako klišé, tak tomu tak vůbec není.

Pro fanoušky Warcraftu je toto naprostá povinnost. Christie Golden hlavně není žádným nováčkem v oboru a má zkušenosti i s psaním právě knih Warcraft. Ačkoliv těsně přes 300 stran, dá se přečíst velmi rychle, neboť děj nikde nestagnuje a kniha nabízí zajímavé zvraty. Jen škoda že konec je v podstatě podmíněn tím, že si máte zajít do kina na film Warcraft, abyste věděli, jak to vlastně bude pokračovat.

(L to R) Orc chieftain Durotan (TOBY KEBBELL) leads his Frostwolf Clan alongside his second-in-command, Orgrim (ROB KAZINSKY), in Legendary Pictures and Universal Pictures’ "Warcraft," an epic adventure of world-colliding conflict based on Blizzard Entertainment’s global phenomenon.

Návrat do Drenoru po dlouhé době, byl velmi příjemný. Příběh orků má zajímavý spád a nabízí zajímavé zvraty. Pravdou ale zůstává, že kupříkladu ve srovnání s nedávno recenzovanou knihou – Dragon Age: Rozštěpení, se jedná o poněkud slabší odvar. Přece jen je konkurenční fantasy sága sepsána poněkud dospěleji, ale to už je zřejmě dáno zaměřením na určité publikum.

Klady

- postavy
- příběh

Zápory

- málo boje

Hodnocení: 80%