Zavřít reklamu

Vývojáři Halo Infinite se vyjádřili ke kritice

Vývojáři z 343 Industries poslední dobou dostávají ze strany komunity pořádně zabrat. Vizuální stránka se však do vydání výrazně zlepší, alespoň podle oficiálního vyjádření.

30. 7. 2020     Zdroj

Halo

Je to teprve pár dní, co herní gigant Microsoft s velkou slávou oznámil chystané hry pro Xbox Series X a zároveň nastínil budoucnost hraní na nové generaci. Ačkoliv byla řada fanoušků spokojena a po oznámení Fable a Halo Infinite radostně sdílela své názory na internetu, objevila se i druhá skupina, která se naopak v případě druhé hry vyjadřovala poněkud negativně. Lze sice argumentovat tím, že vývojáři předvedli nehotovou a nedoladěnou verzi, avšak právě proto se Halo Infinite stalo terčem vtípků a především kritiky. Hra sice podle skalních příznivců vypadá jako zábava, ale po vizuální stránce zkrátka strádá a konkurenčním střílečkám se zkrátka nevyrovná. Na adresu kritiků se tak nově vyjádřili i tvůrci.

Studio 343 Industries bere celou situaci poměrně s nadhledem a snaží se uklidnit fanoušky tím, že šlo pouze o nedokončenou verzi a hra bude vypadat o poznání lépe. Zároveň vývojáři hovoří o zdrženlivosti a především o tom, že veškerou zpětnou vazbu zhodnocují, analyzují a pokusí se příznivcům série vyhovět. K celé věci se vyjádřil i Dan Chosich, který dohlíží na zpracování příběhu a jeho scénář. Ten sám přiznal, že ví jaké to je, když jsou lidé zklamaní a očekávání zůstanou nenaplněna. Proto se chce zaměřit právě na kritiku a pokusit se hru dotáhnout k dokonalosti. Konec konců, studio má stále dostatek času na vývoj a nezbývá než doufat, že ho také náležitě využije.