Zavřít reklamu

Vše, co potřebujete vědět o novém Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed Origins přichází po roční pauze a přináší spoustu nových věcí. Podívejte se, co všechno se tedy v novém díle objeví.

10. 10. 2017    

Vydání nového dílu ze série Assassin’s Creed se nezadržitelně blíží a všichni se už nemůžeme dočkat, až konečně přijde ten den, kdy vyjde. Pojďme si to čekání trochu zpříjemnit a podívejme se na ty nejdůležitější věci a vylepšení, které se nám nový Assassin’s Creed Origin chystá předhodit.

Zahrajeme si za předchůdce asasínského bratrstva

Nový díl rovná se nová postava. Ani v případě AC Origins to nebude jinak. Jak už napovídá samotný název dílu, přesuneme se do dávné minulosti a vrátíme se do doby, kdy tajné společenství zabijáků v Egyptě zapustilo své základy. Hlavním postavou je Bayek, což je poslední voják z elitní žoldácké armády Medjayů, jejichž hlavním úkolem bylo chránit faraona a jeho rodinu.

Jelikož je Bayek poměrně tvrďák, disponuje velkým množstvím schopností – ještě aby ne, přeci jen položil základ obrovskému zabijáckému spolčení. Mezi jeho hlavní přednosti můžeme počítat mistrovské používání luku. Ve videích jsme mohli vidět, že hlavní vychytávkou bude možnost vystřelit více šípů najednou a zabít v podstatě na jeden výstřel několik nepřátel.

Vylepšený bojový systém

K dispozici je i přepracovaný a kompletně vylepšený bojový systém. Pamatujete si na předchozí díly, kdy jste útočníka takřka vždy zasáhli? V AC Origins to už teď nebude tak jednoduché. Momentálně bude zatraceně záležet na tom, kde se vůči svému nepříteli nacházíte a v neposlední řadě svou velkou roli hraje i směr, kterým útok vypustíte. Pokud svůj útok špatně načasujete a nebo cíl minete, stane se to, že jen promáchnete ve vzduchu a máte celkem dost velký problém.

Na druhou stranu ale můžeme být rádi, že Bayek bude mít k dispozici alespoň štít, pomocí kterého se bude moct ubránit takřka před každým protivníkem v kontaktním souboji. Velmi nápomocné mu budou i jeho rychlé pohyby, díky kterým se bude moct rychleji a efektivněji vyhýbat protivníkům.

Další možností, jak se efektivně zbavit otravných nepřátel je ochočení zvířete. V Egyptě je spoustu zvířat, která si můžete ochočit a použit jako „nástroj k zabíjení“.

Obrovský svět skrývá spoustu tajemství a možností

Jak už je všem určitě zřejmé, AC Origins se odehrává ve starověkém Egyptě. Abychom byli trochu konkrétnější, bavíme se tu o roku 49 př. n. l. Svou roli zde hraje egyptská královna Kleopatra, se kterou se samozřejmě také seznámíme. Nejspíše ona bude ten důvod, proč by tajné společenství mohlo být založeno.

V AC Origins se tedy můžeme těšit na obrovský Egypt, plného pyramid a hrobek, které čekají na prozkoumání. Nabízí se nám i několik možností, jak celý herní svět procestovat. Můžeme vše projít pěšky, využít služeb velblouda, a nebo se v klidu plavit v lodi. Kromě pevniny se ale naskytuje i možnost prozkoumávat podvodní svět, který také skrývá různé poklady.

Pokud ale nejste cestovatelský typ a máte raději nějaký ten adrenalin formou krvavých soubojů, můžete využít gladiátorské arény. Připravte se ale na to, že pokud jednou dovnitř vstoupíte, budete muset být hodně dobří, abyste přežili a odešli jako vítězové.

Levelování postavy a RPG systém

Dalším novým a částečně vylepšeným prvkem je získávání zkušenostních bodů. Tyto body můžete získat prakticky za cokoliv, tak jako v každé RPG hře, a jejich získávání není nijak složité. Tyto body slouží k dosažení dalších úrovní, které umožní odemykání dalších dovedností a schopností, kterými může Bayek disponovat.

Místo Orlího pohledu skutečný orel

Úplnou novinkou a příjemnou změnou je orel Senu, který úplně nahrazuje klasický Orlí pohled, který v předchozích dílech fungoval jako šestý smysl. V AC Origins budeme mít možnost orla Senu ovládat, létat s ním a z bezpečné výšky odhalovat pozice nepřátel, na které pak Senu může zaútočit, nebo je odlákat. Samozřejmě i pro Senu můžeme postupně odemykat další schopnosti, které pak později užitečně využije.

A kdy že se do toho můžeme konečně pustit? Assassin’s Creed Origins vychází 27. září jako obvykle pro PS4, PC a Xbox One.