Zavřít reklamu

V Bioware stále počítají se sérií Mass Effect

Studio Bioware stále plánuje další díly ze série Mass Effect. Dojde na ně však později.

18. 6. 2018     Zdroj

Trochu se zdá, že studio Bioware poněkud zapomnělo na svou ikonickou sérii Mass Effect. O nových dobrodružstvích není slyšet a je to možná dáno tím, že poslední titul Mass Effect: Andromeda, příliš neuspěl.

Bioware se sérií stále počítá

Primárně se ve studiu nyní pracuje na titulu Anthem, který zatím vyvolává poněkud rozporuplné reakce. Série Mass Effect však není mrtvá, jak by se zdálo. Potvrzuje to Mike Gamble ze studia. Ten potvrzuje, že stejně jako série Dragon Age, tak i Mass Effect se jednoho dne vrátí. V tuto chvíli ale není prioritní. Sám to okomentoval následovně:

„Momentálně pracujeme na různých projektech a je tu i tým, který se zabývá novým Dragon Age. A Mass Effect rozhodně není mrtvý. Anthem je odlišná hra, hlavně díky kooperativnímu hraní a my chceme na tyto rozdíly klást důraz. Casey Hudson, Mark, já a vedení EA jsme si společně sedli a pověděli si, jak to všechno vypadá. Všichni si to přejeme nadále vyvíjet a chceme si být jistí, že série má stále budoucnost, ale to přijde až po Anthem. Tohle je budoucnost.“

Se sérií se tedy počítá i nadále, ale je jasné, že dalšího dějství se jen tak nedočkáme. Poslední titul Mass Effect: Andromeda, vyšel před rokem a poměrně rychle se na něj zapomnělo. Původní trilogie se v počátku datuje do roku 2007, kdy vyšel první díl. Velkou nevýhodou Andromedy byl i fakt, že byla brzy po vydání ignorována i autory. Díky tomu nedošlo k žádnému DLC ani dalšímu rozšíření.

Anthem se na pulty prodejen dostane 22. února 2019, a to pro PC, PS4 a Xbox One.