Zavřít reklamu

Unikly benchmarky k nově připravované grafické kartě od AMD

AMD pracuje na nové grafické kartě Vega 20, která má neuvěřitelných 32 GB paměti a bude se vyrábět 7nm výrobním procesem. A jak na tom je?

2. 5. 2018    

Pár dnů zpět se pomocí úniků zjistilo, že AMD pracuje na nové grafické kartě. Tato grafická karta bude nést označení AMD Vega 20. Karta disponuje pamětí o velikosti 32 GB a bude vyráběna neuvěřitelným 7nm výrobním procesem. Před několika dny se v databázi aplikace 3DMark Benchmark objevila právě nová grafická karta od AMD – Vega 20. A vypadá to, že se máme na co těšit. Bude to totiž opravdové dělo!

Tento leak se podařilo objevit portálu videocardz.com. Jak jste si mohli v obrázku výše všimnout, v 3DMarku je nová Vega 20 pojmenovaná nenápadně jako „Generic VGA“. Tato „nepojmenovaná“ karta má 32 GB paměti HBM2 vRAM, které běží na neuvěřitelných 1.25 GHz – což je největší takt, který jsme kdy mohli vidět. Zároveň je důležité zmínit, že se jedná o první grafickou kartu, která bude (s největší pravděpodobností) vyrobena 7nm výrobním procesem.

Vega 20 vs RX Vega 64 Liquid

Pokud čísla, která jsou uvedená v 3DMarku nelžou, Vega 20 je oproti RX Vega 64 Liquid o 70 % rychlejší (co se taktu týče). Tak ještě jednou – o 70 % rychlejší! To je neuvěřitelné…

Každopádně je možné, že v tomto případě běžela nová Vega 20 na „boostu“, který 3DMark nerozpoznal, i když by to pro AMD bylo nezvyklé. Pravda je s největší pravděpodobností někde uprostřed. Bez pochyby se díváme na kus opravdu silného křemíku, který ještě ani nemusí být blízko hodnoty, kterou zvládne dosáhnout. Všechno jsou to ale prozatím jen a jen spekulace.

Neočekává se, že by se Vega 20 začala oficiálně vyrábět dříve, než ke konci roku. K prodeji by se měla dostat až v průběhu roku 2019. Zatím se jedná o doopravdy malý leak a zcela jistě se v následujících týdnech a měsících dozvíme více.

Níže v tabulce se můžete podívat na to, jaké parametry má nová Vega 20 oproti Vega 10 a Polaris 10.

Zdroj: wccftech.com