Zavřít reklamu

Uncharted: Fortune Hunter – Recenze

Uncharted: Fortune Hunter je zajímavým kouskem pro mobilní zařízení a dokonale podporuje právě vydané Uncharted 4.

18. 5. 2016    

Recenzovaná verze: Android (hra byla testována na zařízení Xiaomi Mi4)

Ať chcete nebo ne, tak Uncharted je jednou z největších sérií ve videoherním průmyslu. Série vychází výhradně na konzolích Playstation, tentokrát však došlo k drobné výjimce. Uncharted: Fortune Hunter je totiž mobilní záležitost. A to ne ledajaká, ale výjimečně povedená.

fortunehunter2

Uncharted: Fortune Hunter, může působit jen jako interaktivní reklama pro Uncharted 4, ale není tomu tak. Ačkoliv se nejedná o kdovíjak obrovský kousek, stále jde o povedenou logickou hru, která si vystačí i sama o sobě, i když staví na slavném univerzu a hrdinovi.

fortunehunter4

Hra se hraje v podstatě stejným stylem jako třeba Hitman GO nebo Lara Croft GO. Je zde cítit poměrně značná inspirace a autoři se tím ani nijak moc netají. To ale vůbec nevadí. Jedná se tedy o koncept, v němž se nehýbete stejně jako v jiných akčních hrách. Zde na to musíte jít logicky a vše probíhá v rámci tahů. Máte jich jen určitý počet a musíte si dobře rozmyslet, jak a kam vaše další kroky vůbec povedou.

fortunehunter3

Ačkoliv to nevypadá, tak hra dokonale schovává spousty bonusů a dalších prvků v prostředí. Je tedy důležité se mise pokoušet projít i tak, abyste sesbírali vše. Díky tomu se vám pak odemykají nové skiny pro Nathana Drakea, atd. Samozřejmě u hry nechybí kvalitní dabing a ozvučení. Jen škoda že prostředí se dost opakuje  a také příběh je zde mizivý.

I tak je ale  Uncharted: Fortune Hunter super zábava na dlouhé chvilky. Donutí vás i trochu přemýšlet a zabaví. Vše pak stvrzuje dobrý humor a parádní grafické podání.

Za zapůjčení telefonu děkujeme Xioaomimobile.cz

Klady

- zpracování
- logické úkoly
- humorné dialogy

Zápory

- neměnné prostředí
- stereotyp

Hodnocení: 83%