Zavřít reklamu

Total War: Warhammer – Preview

Dnes tu máme opravdovou lahůdku pro všechny milovníky bojových středověkých strategií Total War: Warhammer.

21. 3. 2016    

Poslední díl série vyšel v roce 2013 a nebylo to nic jiného než  Rome 2: Total War. Tentokrát se vývojáři z Creative Assembly rozhodli jít trochu jinou cestou. Každý díl této série uchvacoval zpracováním herního prostředí, grafikou, ale hlavně možnostmi při vymýšlení taktiky ke zničení nepřátel. Možná by bylo dobré poznamenat, že předchozí díly se odehrávaly ve skutečném prostředí. Byly to spíš takové simulátory historicky proslulých bojů. Tentokrát je tomu přesně naopak, designéři dostali úplně volnou ruku a tak tedy ukázali co jejich fantazie dokáže. Pojďme si hru rozebrat trochu detailněji.

 2

Prostředí a grafika

Okamžitě po načtení hry a vstupu do krásného světa strnete úžasem. Louky, lesy, skály, bažiny a další druhy přírody, ve kterých vás nechá hra řádit vám díky své grafice zkrátka vyrazí dech. Pohled na vaši armádu, která se rozběhne proti hordě orků je taky nádherný. Grafičtí návrháři opravdu dělali co mohli, aby grafika dosáhla takové kvality. Kromě prostředí je tu také řada dalších věcí co se povedla. Jedním z dalších objektů ve hře jsou samozřejmě vojáci, jak lidé, tak orkové. U obou ras jsou neuvěřitelně propracované detaily, opravdu, až dodnes jsem pořádně nevěděl jak vypadá ork, zde je dokonale vystižený. U lidí máme krásně navržená brnění, několik druhů od lehkých až po ty nejtěžší. Myslím, že žádnou jinou strategii s tak úchvatnou grafikou jsem ještě neviděl.

9

Boje

Boje probíhají klasicky, tak jak si asi každý z nás představuje. Jedna armáda přiletí z jedné strany, druhá jim jde naproti, až se setkají, začne brutální řežba. Tentokrát máte tu možnost vyslat do boje svého hlavního hrdinu, tedy velitele. Ten by neměl zemřít, kdyby se ale moc zranil, nejspíš skončí celý boj a vaše vojska se stáhnou, aby vás zachránila. Člověk a ork, to jsou odvěcí nepřátelé, můžeme to vidět například v sériích Gothic, Warcraft, Shakes and Fidgets, orky prostě nemají lidé v lásce a proto se je snaží vymlátit. Jinak tomu není ani v Total War: Warhammer. Orkové si na pomoc přivolají obří pavouky, postižené mutanty a další nestvůry, ze kterých se vám bude chtít zvracet.

6

Armáda

Nic není snadné, to platí i ve hře, proto budete začínat s prázdnýma rukama a nezbude vám nic jiného, než si opatřit armádu, která orkům nakope jejich tlusté zadky. Až budete mít naverbováno dostatečné množství bojovníků, přijde řada na jejich vylepšování, z některých můžete mít lučišníky, pěchotu, jízdu, nebo třeba speciální jednotky, které létají na grifech. Tyto jednotky by měly být nejsilnější. Vašeho hrdinu můžete poslat do boje taktéž, jen ho musíte pořádně vyzbrojit, jinak by nápor těch tlustoprdů nemusel vydržet. Proto musíte shánět to nejlepší vybavení. Pro vašeho miláčka jen to nejlepší, přece nechcete, aby osoba, která vás reprezentuje bojovala s dřevěnou tyčí a na sobě měla jen bílé spodní prádlo  a nic víc? Pro takové lidi bylo vytvořeno Saints Row, tam vlastně nemáte ani to spodní prádlo a mlátíte se tam s něčím co trochu vzdáleně klacek připomíná.

Styl hry

Total war: Warhammer pojede na principu klasické strategie, ze začátku dostanete hrdinu, u kterého si můžete upravit vzhled. Dálenějak seženete armádu, nejspíš chozením do nějakých podniků, nebo vyvěšování inzerátů na sloupy. Každým vyhraným bojem se budete posouvat kupředu a nepřátelské jednotky budou silnější a silnější. Ve hře vám můžou pomoct i vaši přátelé, je zde totiž  kooperativní režim. Na konci hry budete bojovat s hlavním bosem, podle mě se sním utká pouze váš hrdina a bude to velice napínavý duel.

 4

Vydání

Total War: Warhammer by měl vyjít 28. Dubna 2016. Při předobjednávce dokonce získáte DLC. Je vidět, že tenhle skvost dal vývojářům opravdu zabrat, proto doufáme, že se hra bude hodně prodávat a stane se alespoň tak populární jako její předchůdci.

7