Zavřít reklamu

The Walking Dead: Survival Instinct – nové detaily

The Walking Dead: Survival Instinct nebude jen přímočarou střílečkou. Máme se na co těšit.

25. 12. 2012    

Tento rok byl pro hráče a přiznivce zombií, tak jak jim je servíruje televize AMC v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví), doslova rájem. Od Telltale Games jsme se dočkali vynikající adventruní série Walking Dead: The Game. Celkově to bylo 5 epizod, které na sebe vzájemně navazovaly a podle vašich rozhodnutí se příběh odvíjel dále. Navíc by nás v příštím roce měla čekat druhá řada, která by měla mít rovněž 5 epizod.

V hlavní roli Merl a Daryl Dixonové

Tím to však nekončí. Activision v tomto roce oznámil novou hru z univerza The Walking Dead. Tentokrát však půjde o FPS. Konečný název hry je The Walking Dead: Survival Instict. Hra se bude zabývat osudy dvou dobře známých seriálových postav. Hlavní roli si totiž střihnou bratři Dixonové – Daryl a Merle. Daryla v originále ztvárnil Norman Reedus, Merla ztvárnil Michael Rooker.

Časově se má hra odehrávat na samém začátku seriálu. V době kdy hlavní hrdina Rick Grimes leží v kómatu v nemocnici a svět se začíná měnit v útočiště mrtvých. Příběh se tedy zaměří na bratry Daryla a Merla, kteří cestují napříč státem Georgie a zatímco drsný Merl se se zombiemi nemaže, Daryl postupuje spíše obezřetně a tiše se svou kuší.

Čekají nás morální rozhodnutí

Co je však zásadní je to, že autoři ke hře nepřistupují jako ke Call of Duty nebo Left 4 Dead. Hra nebude jen o tom, vzít do ruky nejsilnější zbraň a postřílet co nejvíce zombií, které na vás budou útočit v davech. To nikoliv. Dokonce se máme dočkat slušné příběhové zápletky a budou zde po vzoru adventurního Walking Dead: The Game také různá rozhodnutí, která budou mít vliv na postup hrou.

Hra má být hlavně o přežití. Jak dodávají autoři z Terminal Reality, budete muset využívat i věcí a prostředí kolem sebe. Tudíž se vám budou velmi hodit i nejrůznější skleněné flašky, co se válejí okolo. Díky nimž budete moci například odlákat takzvané „stádo zombií“. Pokud prý potkáte tři zombie, rozhodně to nemáte brát jako „hurá jdeme na ně“, ale spíše se máte bát o svůj život, protože pokud to zvoráte, je po vás. Za tento přístup jsme vyloženě vděční, protože pokud by bylo The Walking Dead: Survival Instinct jen obyčejnou střílečkou, zcela jistě by velmi rychle zapadla.

Křížem krážem Georgií

Autoři však půjdou ještě dále. Hra by měla být svým způsobem otevřená, takže nás čeká rozmanitá herní mapa a dokonce si budete moci vybrat na které questy se vydáte a na které ne. Podle dalších informací se totiž dočkáte i toho, že se k vám časem může někdo živí přidat a vy v táboře můžete vydat pokyny, kdo půjde na danou misi za vás a vy zatím vyřešíte jinou. S tím ale souvisí společný inventář. Veškeré věci a jídlo, které najdete cestou pak budou společné pro všechny. Ty které pošlete za vás budete muset dobře vybavit. Jenže tím se dostáváme k problému. Ne každý kdo se k vám přidá bude tím slušným, a tak se může stát že místo aby za vás úkol splnil, pouze od vás převezme zásoby a navždy zmizí.

Veškeré mise budou rozděleny do dvou skupin. Klasické příběhové, tedy z bodu do bodu a pak ty vedlejší, kdy dostanete náhodně zadaný úkol. Například půjde o vyčištění kousku zamořené dálnice. Právě v těchto úkolech získáte nejrůznější vybavení a věci, které později oceníte.

Podle zatím není jasné jak dobře bude vše ve hře fungovat, ale co prý se dá říci s jistotou, tak grafika nebude žádný převrat. Hra zkrátka nijak neoslní, zejména v konkurenci s jinými tituly, takže co se týče zpracování nemáme očekávat žádné zázraky. The Walking Dead: Survival Instinct bude rozhodně zajímavý titul. Už jen to, že v hlavní roli budou Daryl a Merl a také fakt, že nás čekají nejrůznější rozhodnutí. Hra vyjde pro PC, PS3 a Xbox 360 v průběhu roku 2013. Bližší detaily budeme mít v následujících měsících.

Více informací o seriálu The Walking Dead na Edna.cz