Zavřít reklamu

The Farm 51 oznamuje survival horor Chernobylite

Studio The Farm 51 připravuje svou další akční hru, která nese název Chernobylite.

2. 5. 2018    

  1. Před pár dny jaderná elektrárna Černobyl „oslavila“ 32 let od výbuchu, který změnil pohled na bezpečnost v jaderných elektrárnách. Pochopitelně i tato katastrofa vedla k tomu, že vzniklo mnoho her, filmů a knih s touto tématikou. Poslední dobou je však po hrách tohoto typu podezřele pusto. Změní to nové Chernobylite?

O co se jedná? Chernobylite je další hrou studia The Farm 51, které naposledy přivedlo k životu titul Get Even. Šlo o zajímavý kousek, avšak nedokázal oslovit širší publikum. Zdařilé zpracování černobylské tématiky se vydařilo v legendární střílečce S.T.A.L.K.E.R., která však vyšla před více než 10 lety.

Bude tedy zajímavé sledovat, jak se s tím studio popere a jakou cestu zvolí ohledně hratelnosti. Mělo by se jednat o akční hru, která však bude obsahovat prvky – přežití, hororu, lásky a konspirace. Těžko si představit něco konkrétního, kromě jednoho obrázku se zatím tvůrci nerozhodli sdílet nic dalšího. Na první in-game materiály si tak budeme muset počkat nejdříve na E3.

Studio mělo také rozpracován titul Chernobyl VR. Ten měl poskytnout interaktivní zážitek z továrny a jejího okolí. Bohužel nebyl dokončen. Nicméně právě tato záležitost měla být základním kamenem k titulu Chernobylite. Díky důkladné přípravě byla pořízena kvanta fotografií, záznamů a dat z této oblasti. Slíbeno je co nejvěrnější zpracování této oblasti a více informací lze zatím zjistit na facebookovém profilu autorů. Předpokládané platformy jsou PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: Rockpapershotgun.com