Zavřít reklamu

The Elder Scrolls VI oznámen

Bethesda po letech spekulací oficiálně potvrzuje vývoj hry The Elder Scrolls VI.

11. 6. 2018     Zdroj

Není toho moc. Není toho moc! Ale zároveň je to víc než bychom vůbec čekali. Ačkoliv to bylo přání mnoha fanoušků, tak v to věřil asi málokdo. Bethesda v samotném závěru své konference šokovala oznámením nového The Elder Scrolls VI. Co nás tedy v novém tamrielském dobrodružství čeká?

Bohužel nám byl ukázán jen třiceti sekundový teaser, který nic neprozradil. A to dokonce ani název. Bethesda zatím tají, kam se v rámci Tamrielu podíváme tentokrát. Co ale rozhodně překvapilo, tak je ztvárnění terénu a světa. Je vidět, že v Bethesdě pracují se špičkovou technologií a nabídnou nám nejhezčí dobrodružství, jaké jsme zatím měli možnost vidět.

The Elder Scrolls VI na prvních záběrech

Dle záběrů to vypadá, že nás oproti Skyrimu čeká výrazně teplejší kraj, který nabídne i rozmanité hory, údolí a lesní krajinu. Důležitý je také fakt, že je vidět na videu okraj kontinentu, to značí, že se dočkáme nějaké země na okraji. Fanoušci nejvíce vsází na zemi Valenwood, ale jsou tu i jiné varianty jako Elsweyr.

Nicméně, nemáme hru očekávat v blízké době. Oznámení přišlo spíše pro to, aby společnost uklidnila nedočkavé fanoušky. Ale není divu. Poslední The Elder Scrolls V: Skyrim dorazil v roce 2011 a od té doby vyšlo pár rozšíření a rovněž The Elder Scrolls: Online. Zatím je jasné, že titul dorazí až po nově oznámeném Starfieldu.

Vypadá to, že hra The Elder Scrolls VI je teprve v produkční fázi a její vydání je tak v horizontu tří až čtyř let. Bethesda si zatím hýčká detaily a to včetně platforem, na které hra dorazí. Dokonce se spekuluje nad tím, že aktuální generaci konzolí již nestihne a hra je již směřována na PlayStation 5 a další Xbox. Dá se předpokládat, že PC platforma je jistotou. Zřejmě tedy budeme muset na další detaily počkat až do následující E3. Hra tedy dříve než v roce 2020 nevyjde.