Zavřít reklamu

Studio Storm in a Tea Cup představuje titul Close to the Sun

Byl představen zcela nový titul, který se podobá Bioshocku. To je Close to the Sun.

24. 8. 2018     Zdroj

Pro mnohé fanoušky to byla zdrcující zpráva, když tehdy zničehonic se Ken Levine rozhodl uzavřít studio Irrational Games. Znamenalo to, že na Bioshock bude třeba nějaký ten rok zapomenout. A také, že ano. Bioshock Infinite vyšel v roce 2013 a od té doby marně čekáme. Nyní se to snaží vynahradit titul Close to the Sun, který svou stylizací zmíněnou sérii značně připomíná.

Close to the Sun se až nápadně podobá hrám Bioshock

Za hrou stojí studio Storm in a Tea Cup. Hra byla oznámena v rámci Gamescomu a dost je z ní cítit inspirace Bioshockem. Půjde však o first-person horor, který bude klást důraz na to, že hráč musí veškeré řádění přežít. Podobně jako jeho duchovní předchůdce, tak i tento titul se bude odehrávat v minulosti. Tedy alternativní minulosti.

Close to the Sun bude vyprávět příběh z 19. století. Konkrétně na lodi, která je vynálezem Nikoly Tesly. Tato ohromná loď je jeho technologickým vrcholem a Tesla je v té době znám po celém světě. My se na loď podíváme v roli mladé novinářky Rose. Ta zde pátrá po své vlastní dceři a nemusíme asi zdůrazňovat, že ji nečeká zrovna růžová pouť.

Close to the Sun je v přípravě na příští rok. Platformy také nebyly potvrzeny, ale předpokládá se standardní trojice PC, PS4 a Xbox One.