Zavřít reklamu

Studio Spiders pracuje na novém akčním RPG. Steelrising nás zavede do doby francouzské revoluce

Vývojáři pomalu začínají oznamovat hry pro novou generaci konzolí a jednou z těchto pecek má být i Steelrising od studia Spiders. Co si pro nás tvůrci připravili?

8. 7. 2020     Zdroj

steelrising

Uznáváme, že zajímavých a originálních RPG je v poslední době jako šafránu. Série Assassin’s Creed se sice často vydává do neprobádaných epoch jako je starověké Řecko nebo Egypt a občas se dočkáme i nějakého toho povedeného fantasy šlágru, ale jinak je nabídka poměrně tristní. To se naštěstí snaží změnit vývojáři ze studia Spiders, které má na svědomí například vlažně přijaté GreedFall. V případě nového dítka v podobě akčního Steelrising se ale vývojáři snaží zaměřit na příběh, což by mohlo hru posunout zase o kus dále. Konkrétně se podíváme do prosluněné Francie během proslulé buržoazní revoluce, avšak historický dokument nečekejte. Rozdáme si to totiž s armádou podivných robotů, které bude mít na svědomí sám král Ludvík XVI. Právě své tajné výtvory nakonec pošle proti lidu a pokusí se pomocí nich potlačit násilné protesty a krveprolití.

Hlavní roli si ale nestřihneme za nějakého profesionálního zabijáka jako tomu bylo v případě Assassin’s Creed: Unity, nýbrž za Aegis, robota v ženské podobě, který dělá hlavního strážce královně Marii Antoinette. Jakmile se ale dozví, co za jejími zády Ludvík XVI posílá proti svému lidu, nakonec se vzbouří a rozhodne se svého strůjce sprovodit ze světa. Samozřejmě nebude chybět pořádné drama, napětí, možnost prohlédnout si Paříž v alternativní podobě a především si užít podobné lezení po domech jako je tomu v legendární sérii od Ubisoftu. Třešničkou na dortu pak bude jakýsi RPG systém, kdy si Aegis budete moci vylepšovat a sbírat nejrůznější předměty a součástky. Kdy se téhle steampunkové srandy dočkáme je zatím otázkou, ale Steelrising podle vývojářů vyjde exkluzivně na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X.