Zavřít reklamu

Studio Bethesda nehodlá předat vývoj série Fallout jiným vývojářům

Společnost Bethesda si chce univerzum udržet pod sebou. Nechce povolit vývoj Fallout série externím studiím.

20. 7. 2018     Zdroj

Fallout

Studio Bethesda se nechalo slyšet, že nehodlá připustit, aby sérii Fallout měl na starost někdo jiný. Paradoxem je, že jeden z dílů již vznikl externě a byl to poněkud opomíjený Fallout New Vegas. Ten totiž kdysi nevytvořila Bethesda, ale byl tvořen vývojáři ze studia Obsidian. Nicméně fanoušci byli spokojeni a označovali jej za velmi dobrý díl.

Série Fallout už by měla vznikat jen ve studiích Bethesdy

Todd Howard se však nyní nechal slyšet, že by nerad předával práci na této série jakémukoliv dalšímu subjektu. Ideálně by chtěl, aby všechno bylo řešeno interně v rámci studií Bethesdy. Sám však dodává, že Obsidian tehdy nezklamal a odvedl dobrou práci. Upřímně mezi věrnými fanoušky má Fallout New Vegas o něco lepší pověst, než třeba Fallout 3.

Letos nás čeká nový přírůstek do série. Ten tedy bude mít Bethesda přímo pod sebou a půjde o Fallout 76. Ten však klade velký důraz na to, aby v něm byla online kooperace a další prvky. To se komunitě příliš nelíbí a ta je zklamaná odklonem série od původních myšlenek a mechanik. Nicméně uvidíme, co se z titulu nakonec vyklube.

Hlavní studio Bethesdy sídlí v Marylandu. Od roku 2015 má také studio v Montrealu, který je mezi vývojářskými studii velmi oblíben. Letos bylo studio BattleCry přejmenováno na Game Studios Austin. A zde aktuálně vznikají ty největší projekty tohoto giganta. Bethesda na E3 nastínila, že pracuje na The Elder Scrolls VI a rovněž na hře Starfield. Jak ale bylo již zmíněno, na oba tyto tituly si ještě relativně dlouho počkáme. Jejich vývoj je na samém počátku.