Zavřít reklamu

Street Fighter V – Recenze

Populární značka Steer Fighter se vrátila v pátém pokračování. Bavilo nás mlátit soupeře?

29. 3. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Street Fighter je velice populární značkou v žánru bojovek a jakmile byla nová konzole od Sony oznámena, tak společně s ní i pátý díl této série. Street Fighter V má silného konkurenta v podobě dobře rozjeté série Mortal Kombat. Jak se zatím poslední díl této japonské bojovky vyvedl?

streetfighterv2

Příběh tu je a není

Nechybí zde jakási náhražka příběhu, kdy si vyberete postavu a podle toho s jakou se v rámci děje setkala, s tou se utkáte v boji. Je to jednoduché, prosté a příběhové předěly jsou řešeny v rámci komiksů. Díky příběhu se vám otevřou základní informace o postavách a jejich motivech. Bohužel ale nejde o nic převratného a bavit vás to nebude. Story mód je spíše k osvojení základních pohybů a taktik.

Popravdě mi Street Fighter V příliš nešel. Hra mi přijde trochu náročnější pro začátečníky a spousta hráčů jej možná kvůli tomu zavrhne. Inu i zde jsou cítit silné, japonské, specifické prvky. Je to dané i stylizací. Ne každému bude sedět barevné provedení, které hýří celým barevným spektrem. Takový však Street Fighter je. Působí trochu jako omalovánka.

streetfighterv1

Bez mulťáku jen tuctová bojovka

Hra je hodně specifická. Je tu spousta bojovníků, každý z nich má své specifické schopnosti, komba atd. Upřímně řečeno, pohybů a komb je ve hře obrovské množství a jak jsem již zmínil, moc jsem se nechytal. Zejména v online režimech jsem pak dostával na frak a dostavila se frustrace z neúspěchu.

Multiplayer nabízí hodnocené zápasy, kde nováček nemá vůbec šanci a následně je tu také mód klasiky, kdy se zkrátka utkáte s jiným hráčem. Bohužel v hodnocených zápasech, bez zkušenosti nemůžete téměř vyhrát. Velkou výhodu vidím v tom, že hra umožňuje hraní PC vs PS4. Hráči jsou propojeni tedy zcela všichni.

streetfighterv3

Chybami se člověk učí a vývojář taky

Hra občas trpí jemnými bugy, kdy se pokazí nějaká textura, vy se zaseknete v soupeři, nebo se někam propadnete. Je to trochu škoda. Sem tam také zahapruje spojení a zápas se podivně ukončí. Tyto neduhy se však dají vyladit.

Street Fighter V není pro začátečníky. Ti se s ním nedokáží poprat a dostanou následně na frak. Pár chybek se dá překousnout. Pokud jde o srovnání s konkurenčním titulem. Mortal Kombat je vcelku o něco dále. Tudíž bych raději doporučil právě spíše mainstreamovější sérii.

Street Fighter V nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- stylizace
- komba a údery

Zápory

- pro nováčky složité
- bugy

Hodnocení: 70%