Zavřít reklamu

Streamování her z knihovny Steamu na zařízení od Applu je stále v nedohlednu

Apple vystavil stopku aplikaci od Valve, která měla přinést hry z knihovny na Steamu do jablečných zařízení.

25. 5. 2018    

Valve nedávno oznámilo příchod dvou nových aplikací z vlastní dílny, které by mimo jiné umožňovaly streamovat herní obsah z knihovny Steamu na zařízení s iOS a Androidem. Ačkoliv se však ještě donedávna zdálo, že příchodu na iOS prakticky nic nebrání, nedávný krok Applu veškeré naděje udupal. 

Podle čerstvých informací byla již aplikace Steam Link v App Storu schválená a tak již prakticky nic nebránilo jejímu vypuštění mezi uživatele. Schválení ale Apple podle společnosti Valve stáhl s tím, že aplikace porušuje jejich obchodní podmínky a tím pádem se dostává s pravidly Applu do konfliktu. Proti tomu se samozřejmě Valve odvolalo, protože s verdiktem nesouhlasilo, ale Apple jejich odvolání zamítl. To, zda se Steam Link v App Storu objeví, je tak ve hvězdách.

Valve již nemá podle všeho prakticky žádné oficiální možnosti, jak se proti rozhodnutí Applu bránit. Snaží se proto využít pozornosti médií k tomu, aby dostalo Apple pod tlak a ten se nakonec rozhodl aplikaci uvolnit. Zda však tato taktika zabere je v tuto chvíli nejasné. Applu jde totiž pravděpodobně jen o to, aby Steam Link nezhoršil prodeje her v App Storu, což by se však podle některých mohlo klidně stát. Uživatelé by totiž mohli raději investovat právě do her na Steamu než do horších titulů v App Store.

Uvidíme, zda se tedy situace okolo Steam Linku pro iOS v následujících dnech či týdnech nějak zlepší či nikoliv. Ze strany Applu je však toto chování poměrně zarážející a jen potvrzuje to, že je schopen jít za svým úspěchem doslova přes mrtvoly. 

Zdroj: pc gamer