Zavřít reklamu

Steve z Minecraftu se popere s Mariem. Míří do Smash Bros. Ultimate

Střet světů započne na Switchi už tuto neděli.

1. 10. 2020     Zdroj

Pro fanoušky Nintenda, a specificky pro hráče bojový Smash Bros. Ultimate, je odhalení nového bojovníka vždy velkou záležitostí. Na odhalení už včera japonské vydavateltsví vydatně lákalo. Nastalé spekulace se většinou točili kolem postav z mnoha ikonických značek Nintenda. Proto mnohé zaskočilo, když se novým přírůstkem do hry stal hlavní hrdina Minecraftu, Steve.

Upřímně jsem do dnešního večera neměl tušení, že se hlavní hrdina Minecraftu nějak jmenuje. Extrémně úspěšná hra od Mojangu se ale dočkala i adventurního a televizního zpracování, takže její oficiální kánon se od dob mého stavění pořádně rozrostl. Společně s ním přidá Nintendo do hry i sérii tří skinů – ze Steva se tak bude moci stát jeho ženská verze Alex, fialovooký Enderman nebo ikonický minecraftovský zombík.

Přidání Steva je ovšem zajímavé z pohledu vlastnických struktur, kterých je Minecraft součástí. Jde totiž o jedno z domácích studií Microsoftu, takzvaných Xbox Game Studios, jejichž hry primárně vycházejí na systémy od americké konkurence Nintenda. Vzpomeňme ale že podobný tah už Super Smash provedl přidáním bojovníka Jokera z playstationové série Persona. Každopádně spojení s Minecraftem proběhne tuto neděli. Nový bojovník je součástí druhého Fighters passu, který vyjde na třicet dolarů a bude v budoucnu do hry představovat ještě další nové postavy.