Zavřít reklamu

SimCity pro Mac vyjde v únoru 2013

SimCity se konečně vrací na platformu Mac.

14. 8. 2012    

Král městských budovatelských strategií slaví triumfální návrat na platformu Mac! Společnost Electronic Arts dnes oznámila, že SimCity pro Mac vyjde v digitální stažitelné verzi na portálu Origin v únoru 2013. Vývojový tým studia Maxis dodá verzi SimCity pro Mac se stejně bohatým a propracovaným herním systémem jako pro PC, a hráči tak budou moci soutěžit a spolupracovat při budování světů napříč oběma platformami.

„Ať už jste někdy v minulosti měli Macintosh nebo ‚písíčko‘ s DOSem, určitě s láskou vzpomínáte na navrhování nových zón nebo retikulování křivek,“ říká Lucy Bradshawová, vrchní viceprezidentka a generální manažerka studia Maxis společnosti EA. „Miliónům fanoušků SimCity na celém světě bych chtěl vzkázat toto: Nasloucháme vám a odpovědně mohu říci, vaše hlasy byly vyslyšeny. SimCity má na platformě Mac dlouhou historii a tým Maxisu dělá vše proto, aby to byla absolutně nejlepší hra série SimCity všech dob.“

Návštěvníci herního veletrhu GamesCom 2012, který se konán na výstavišti Cologne Messe v německém Kolíně nad Rýnem ve dnech 15.-19. srpna, mohou být mezi prvními lidmi na světě, kteří si budou moci přímo vyzkoušet SimCity na PC. Na budoucí starosty čeká předváděcí verze příští generace tohoto oblíbeného městského budovatelského simulátoru a první pohled na svět SimCity. Tento svět představuje jakýsi obal celé hry, zajišťující neustálé propojení mezi hráči, kteří se mohou chlubit se postupem ve hře na CityLogu, utkávat v globálních soutěžích, porovnávat vzájemně úspěchy v žebříčcích a ovlivňovat světovou ekonomiku na globálních trzích.

Netrpěliví starostové, kteří by s předstihem chtěli začít měnit svět, se mohou na stránce www.SimCity.com/beta zaregistrovat do programu betatestu SimCity. Jeho účastníci si budou moci zahrát SimCity pro PC ještě před jeho únorovým vydáním. Vybraní zájemci budou požádáni o názory a připomínky k hraní a vývojový tým je pak využije při vývoji finální verze hry.

Král městských budovatelských simulátorů si za více než dvě dekády existence získal srdce miliónů virtuálních starostů z celého světa. Při svém návratu v únoru 2013 se SimCity pokusí oslovit úplně novou generaci hráčů na platformách PC a Mac nabídkou možnosti ujmout se vedení vlastních měst a budování světa ve spolupráci s přáteli. Vůbec poprvé v historii série SimCity budou mít rozhodnutí hráčů dlouhodobý vliv na dění i za hranicemi jejich měst. Společně se budou moci postavit globálním výzvám, jako jsou například klimatické změny, hledání nových obnovitelných zdrojů či likvidace následků přírodních katastrof. Je jen na hráčích, zda se při utváření světa rozhodnou soupeřit, či spolupracovat a zda to bude k jeho prospěchu, či škodě.