Zavřít reklamu

Samsung představil Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra

Dlouho očekávaná novinka je konečně tu

14. 1. 2021    

Samsung Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra již není zahalen tajemstvími. Jihokorejský gigant totiž tuto dlouho očekávanou trojici, která v jeho portfoliu zastoupí oblíbenou řadu Galaxy S20, právě představil. Pokud si tedy na ní brousíte zuby i vy, jste tady správně. V následujících řádcích si ji společně důkladně představíme. 

Design a displej

Přestože designový jazyk nových Galaxy S21 vychází z předešlých let, se staršími řadami byste si je spletli jen stěží. Samsung totiž výrazně přepracoval modul fotoaparátu, který je nyní sice alespoň dle našeho názoru výraznější, na druhou stranu však působí méně rušivým dojmem než u předešlých modelových řad. Co se pak týče použitých materiálů, rám je jako již tradičně spolu s modulem fotoaparátu zhotoven z kovu, záda a předek jsou pak skleněná. 

Nejmenší model, tedy Galaxy S21, nabízí 6,2” Full HD+ Dynamic AMOLED 2x displej s variabilní obnovovací frekvencí 120Hz. Galaxy S21+ se pyšní displeje o 0,5” větším, zato však se stejnými parametry. Prémiový Galaxy S21 Ultra pak nabízí 6,8” WQHD+ Dynamic AMOLED 2x s rozlišením 3200 x 1440 px a samozřejmě také variabilní obnovovací frekvencí až do 120 Hz. Na nekvalitní obrazovky si tedy nové vlajky stěžovat rozhodně nemohou. 

Fotoaparát

Co se týče fotoaparátu, modely S21 a S21+ dostaly do vínku 12 MPx širokoúhlé objektivy, 12 MPx ultraširokoúhlé objektivy a 64 MPx teleobjektivy s možností trojnásobného optického zoomu. Na přední straně pak naleznete 10 MPx modul, který zajistí vysoce kvalitní selfie fotky, potažmo videa. Pokud si pak brousíte zuby na Galaxy S21 Ultra, těšit se můžete na 108 MPx širokoúhlý objektiv, 12 MPx ultraširokoúhlý objektiv a dvojici 10 Mpx teleobjektivů, kdy jeden nabízí trojnásobný optický zoom, druhý pak dokonce desetinásobný optický zoom. O zaostřování se u tohoto modelu stará speciální laserové ostření, díky kterému by měl být tento proces bleskurychlý. Skutečný fotoskvost pak skrývá přední “průstřel”. Samsung do něj totiž skryl 40MPx objektiv, který by měl být schopen dosahovat prakticky nepřekonatelných výsledků na poli mobilů. 

Zabezpečení, výkon a konektivita

Zabezpečení je u telefonu opět řešeno čtečkou otisků prstů v displeji, která je u všech modelů ultrazvuková, díky čemuž se mohou uživatelé těšit na prvotřídní spolehlivost v kombinaci s vynikající rychlostí. Displej modelu S21 Ultra pak nabízí kromě integrované čtečky otisků prstů i podporu stylusu S Pen, který byl doposud výsadou jen řady Note. Letošní rok se však bohužel u řady Galaxy S neponese jen v duchu vítání novinek, ale také v duchu loučení. Všechny tři telefony totiž přišly o uživatelsky přístupný slot pro micro SD kartu, což jinými slovy znamená, že paměť telefonu již nepůjde jednoduše navyšovat. Na druhou stranu, na výběr jsou verze se 128 GB, 256 GB a u S21 Ultra i 512 GB interním úložištěm, takže na nedostatek místa si zřejmě nikdo příliš stěžovat nebude. Totéž v bledě modrém se pak dá říci i o velikosti RAM paměti. Zatímco modely S21 a S21+ disponují 8 GB, S21 Ultra nabízí dokonce 12 a 16 GB v závislosti na úložné variantě. I náročnější procesy by tedy měly být díky obrovskému množství RAM pro telefony naprostou hračkou. 

Srdcem všech třech novinek je nedávno představený čipset Samsung Exynos 2100, který je vyrobený 5nm výrobním postupem. Mezi jeho hlavní vlastnosti by měla podle Samsungu patřit velmi nízká spotřeba energie v kombinaci s brutálním výkonem, který bude podpořen právě i velkým množstvím RAM paměti. Uživatelé se tedy mají z hlediska výkonu a celkové svižnosti telefonů na co těšit. 

Standardem posledních let se stává podpora 5G sítí, která samozřejmě nechybí ani u nových Galaxy S21. U modelů S21+ a S21 Ultra kromě ní potěší i nasazení UWP čipu sloužícího pro velmi přesnou lokalizaci, což se bude hodit zejména v kombinaci s lokalizátory SmartTags. Když už hovoříme o rychlosti, sluší se zde rovněž zmínit podpora superrychlého nabíjení pomocí 25W nabíječek či rychlé bezdrátové nabíjení pomocí 15W nabíječek. Pokud by vás pak zajímala kapacita baterie, ta je u nejmenšího modelu 4000 mAh, u středního 4800 mAh a u největšího 5000 mAh. Na nízkou výdrž si tedy stěžovat určitě nebudeme. Totéž pak platí i o zvuku – telefony totiž disponují stereo reproduktory AKG a podporou Dolby Atmos. 

Cena a dárky k předobjednávce

Přestože toho novinky nabízí oproti modelům z let minulých relativně dost nového a zajímavého, jejich ceny nejsou nikterak přepálené. Za základní Galaxy S21 se 128GB úložištěm totiž zaplatíte 22 499 Kč, přičemž za model se 256 GB úložištěm pak 23 990 Kč. K dostání je tento model v šedé, bílé, růžové a fialové barvě. U Galaxy S21+ za základní 128GB variantu zaplatíte 27 990 Kč, za vyšší 256 GB variantu je to pak 29 499 Kč. Vybírat můžete z černé, stříbrné a fialové varianty. Pokud se pak spokojíte jen s tím nejlepším – tedy modelem Galaxy S21 Ultra -, počítejte s cenou 33 499 Kč za 12 GB RAM + 128 GB model, 34 999 Kč za 12 GB RAM + 256 GB model a 37 999 Kč za 16 GB RAM + 512 GB model. K dostání je v černé a stříbrné.

Jako již tradičně si Samsung připravil k předobjednávkám novinek pěkné bonusy. Pokud si je totiž od 14. do 28. ledna předobjednáte, dostanete k modelům S21 a S21+ zdarma sluchátka Galaxy Buds Live a lokalázotár Smart Tag. U modelu S21 Ultra pak můžete počítat zase se sluchátky Galaxy Buds Pro a rovněž Smart Tagem. Velmi zajímavé je rovněž to, že kromě dárků k předobjednávce je k dispozici rovněž nový program pro výhodný přechod ze starého smartphonu na nové Galaxy S21, díky kterému lze ušetřit tisíce korun. Více informací o něm se dozvíte zde.