Zavřít reklamu

Remaku Resident Evil 2 se v prodejích nebývale daří

Oživená verze dohání legendu.

11. 11. 2019     Zdroj

Resident Evil 2

Že bude oživený Resident Evil 2 hit bylo víceméně jasné už před jeho vydáním. Přeci jen, původní Residen Evil 2 se za hit označit před lety rozhodně dal a tak se tak nějak očekávalo, že ani jeho předělávka rozhodně nepohoří, ba naopak. Že se ale remake Resident Evil 2 velmi brzy dotáhne právě na svou předlohu čekal asi málokdo. A přesto se to stalo. 

Společnost Capcom, která za Resident Evil 2 stojí, zveřejnila svou finanční zprávu za uplynulé čtvrtletí, podle které se hře skutečně velmi dařilo. Podle dostupných informací se jí totiž již prodalo na 4,7 milionu kusů, což je jen o 260 tisíc kusů méně, než kolik se podařilo prodat původní verze Resident Evil 2. Je tak víceméně jasné, že ta se nakonec podaří bez větších problémů překonat a to zřejmě skutečně výrazně. Na kolik se na konci roku Capcom dostane je však samozřejmě ve hvězdách. 

Asi vás nepřekvapí, že je oživený Resident Evil 2 zároveň nejlépe prodávanou hrou Camcomu v letošním roce. Například takové Devil May Cry 5, které si po svém vydání též vysloužilo velmi slušnou dávku ohlasů, totiž nyní kalkuluje “jen” s 2,7 miliony kopiemi, což je v porovnání s RE 2 relativně málo. Ale kdo ví, třeba se i zájem o něj s blížícími se Vánocemi rozběhne naplno a Residenta dožene. Vše však ukáže až čas.