Zavřít reklamu

Recenze Genesis Xenon 200, aneb obyčejně neobyčejná myš

Společnost Genesis vyrábí zajímavý herní hardware a Genesis Xenon 200 je jedním z nich.

23. 6. 2018    

V dnešní době není příliš snadné si vybrat vhodnou myš či klávesnici. Proto u nás jednou za čas nabídneme recenzi hardwaru, která by vám mohla pomoci při případném výběru vhodné výbavy k vašemu PC. Tentokrát se mi dostaly do rukou produkty značky Genesis. Ta sice nemá takový ohlas jako její konkurenti, ale snaží se své portfolio držet cenově na uzdě a hráčům nabízí parádní produkty za přijatelné ceny. Ozkoušeli jsme myš Genesis Xenon 200 a nyní se podělíme o naše dojmy.

Balení

Myš dorazila v relativně běžném balení. Tím že k ní není další příslušenství, jako například závažíčka, tak v krabici najdete samotnou myš a drobný manuál. Nic dalšího zde neobjevíte. Nicméně je k myši zvlášť dodávána ještě i podložka. Balení tedy nenadchne, ale v žádném případě ani neurazí.

Na pohled obyčejná myš

Zprvu jsem byl překvapen, že jsem se u myšky nesetkat po dobu testování s žádnými problémy. Abyste mě špatně nepochopili, tak často se stává, že během testování se objeví nějaké neduhy, avšak Genesis Xenon 200 je po několika denním testování nevykazuje. Vše funguje, jak má, a to na myš, jejíž cena se pohybuje kolem 400 korun velmi slušný výkon.

Xenon 200 používá snímač Avago 5050. Ten je dle informací navržen spíše pro kancelářské použití, ale nutno uznat, že i při hraní strategií či rychlých stříleček na tom není zle. Na přiložených fotografiích je vidět, jak samotná myš vypadá. Mě se velmi líbil robustní vzhled a její šířka. Osobně mám do ruky raději masivnější myši, protože mi lépe padnou a dobře se mi s nimi hraje, takže za mě v tomto ohledu spokojenost. Když položím ruku na myš, velmi příjemně působí gumová ploška na její levé straně, na níž je položen palec. Horní strana má tendenci po delší době lehce klouzat, poté co se vám v horkých dnech zpotí ruka. Nic hrozného to ale v žádném případě není.

Vedle gumové plošky je speciální červené tlačítko a nad ním standardní tlačítka vpřed a zpět. Poté je tu indikátor DPI, který je ovládáno dvěma tlačítky shora. Kromě toho pochopitelně myši disponuje pravým a levým myšítkem. Velmi efektní je i podsvícení, které myš má. Pulzuje totiž její kolečko, poté hřbet myši a dolní proužek společně s trojící pravých postranních pruhů. Designově je to opravdu pěkná záležitost.

Při bližším zkoumání zajímavý kousek

Myš kromě toho základu také disponuje dodatečným softwarem. Ten si lze stáhnout ze stránek výrobce. Ten umožňuje myš konfigurovat dle vašich preferencí. Nabízí až 5 různých profilů a v rámci nich lze nastavit přesná citlivost, rychlost některých tlačítek, rychlost scrollování a také barva podsvícení. Barev je k dispozici široké množství a u podsvícení se dá nastavit postupné rozsvěcování či pulsování atd. Nechybí ani rychlost změny, a to buď 2, 4 nebo 6 sekund. Barvičky lze na myši i vypnout.

Myš se dá případně nastavit dle vlastního uvážení a pokud už víte, že ono nastavení nebudete chtít měnit, tak můžete aplikaci i smazat. Vše se totiž načte do myši a ta si pamatuje ony nastavené módy.

Klikáš, klikám, klikáme

Kolečko na myši je velmi příjemné na dotek a manipuluje se s ním precizně. Jen výjimečně se stane, že dojde k malému zadrhnutí o jednu ze stěn. Je to spíše problém v konstrukci, kdy kolečko mírně vybočí do strany. Může to být však problém našeho konkrétního kousku, proto tomuto problému nevěnuji nějakou značnou pozornost. Co se týče stisku kolečka, tak je naprosto bezproblémový.

Boční tlačítka plní svůj účel, ale možná jim mohla být věnována trochu větší peče co se týče materiálů, na dotyk nejsou tak příjemná, jako zbytek myši a je škoda, že nekladou větší odpor, protože by nedocházelo k jejich snadnému a občas nechtěnému zmačknutí. Ono střílecí tlačítko, které je na myši navíc je využíváno spíše sporadicky, takže proti němu nemám žádnou výtku.

Skvělou zprávou je, že výrobce nepoužil tak jako u některých jiných myší gumové plošky na spodku myši. Namísto nich jsou tu klasicky plastové a ty příjemně kloužou a to zejména v kombinaci s onou podložkou. Za to dávám palec nahoru.

Závěr

Za mě tedy mohu myš opravdu doporučit, a i přestože mám za sebou testování drahých kousků od Logitechu, tak musím uznat, že tento se díky své cenovce nemá za co stydět. Ta se totiž pohybuje o 350 do 400 Kč. Společně s ní je také dodáván stylová podložka. Nabízí toho hodně a krásně sedne do ruky. Pokud tedy hledáte myš za přijatelnou cenou s dobrými funkcemi, tak Genesis Xenon 200 je váš favorit.

Klady

- cena
- design myši
- funkce a podsvícení

Zápory

- při delším použití klouže

Hodnocení: 85%