Zavřít reklamu

Povedená adventura A Plague Tale: Innocence slaví milion prodaných kopií

Vývojáři z Asobo studia a Focus Home Interactive mohou slavit. Jejich adventury A Plague Tale: Innocence se prodalo přes milion kusů.

2. 7. 2020     Zdroj

Pamatujete si ještě na takovou tu hříčku, kde jste museli utíkat před krysami roznášeným morem a putovat potemnělým světem po boku své sestry? Inu, popis zní poměrně vágně, ale věřte nám, že hra A Plague Tale. Innocence před rokem udělala díru do světa. Tedy přinejmenším do světa nezávislých titulů, kde si vydobyla obrovské renomé a právoplatně se zapsala po bok nejúspěšnějších her z žánru adventur. A jak to tak vypadá, vývojáři mají co slavit a mohou bouchnout šampaňské. Napínavá emocionální ždímačka totiž prodala již přes milion kusů, což je na více méně větší prvotinu studia Asobo nanejvýš úctyhodný úspěch.

Vývojářům pogratuloval i samotný vydavatel v podobě Focus Home Interactive, které si na nezávislé tituly potrpí a jejich úspěch rozhodně kvituje. Konec konců, není divu, že si A Plague Tale: Innocence získalo tolik kladných recenzí a kromě PC hra zamířila i na PlayStation 4 a Xbox One. Příběh je totiž na poměry indie hry nadstandardní a nabízí pořádnou emocionální jízdu, kdy nezůstane jedno oko suché. Děj totiž sleduje osudy Amicie a jejího mladšího bratra Hugo, dvou dětí, které se snaží přežít v morem zubožené Francii a ideálně se vyhnout nákaze. Nechybí ani příjemné zpestření v podobě inkvizice, britských vojáků a dalších překážek. Po cestě zároveň narazíte na spoustu dalších zajímavých postav, které s vámi rádi za nějakou tu cennou informací vymění nástroje potřebné k přežití a suroviny. Tak či onak, nezbývá než pogratulovat vývojářům k pěknému milníku a doufat, že se podobných indie her objeví více.