Zavřít reklamu

PlayStation 5 vám umožní nahrát si libovolnou část hry z domovské obrazovky

Nová generace postupně klepe na dveře a odkrývá další funkce, kterých se dočkáme. V případě PlayStationu 5 nás pak dokonce čeká revoluční novinka, která rozhodně potěší.

29. 7. 2020     Zdroj

Cena Playstation 5 - obrázek konzole

Je to již měsíc, co se japonská herní společnsot Sony vytasila s plnohodnotným představením konzole PlayStation 5 a bez nadsázky udělal díru do herního světa. Gigant totiž sklidil pochvalu jak od hráčů, tak od kritiků a výrazně předběhl konkurenční Microsoft. Postupem času jsme se navíc dozvěděli další příjemné novinky, včetně nově odkryté funkce, která umožní načíst si libovolnou část hry přímo z domovské obrazovky, aniž byste museli hru zapínat. Architekt Mark Cerny totiž podle svých vlastních slov chce dosáhnout stavu, kdy hráči jen „skočí do příběhu“, aniž by museli spoléhat na sáhodlouhý proces zapínání.

Funkce s názvem Activities má tak nabídnou větší propojení komunitu i v multiplayerových hrách. Podle všeho totiž budou moci hráči jednoduše vykonávat určité aspekty hry přímo z uživatelského rozhraní konzole, aniž by se museli zdržovat připojováním na server. Rozhodně se tak jedná o krok kupředu a další způsob, jak motivovat hráče ke spolupráci. Jedinou otázkou tak zůstává, co všechno tato unikátní funkce umožní a jaké další zajímavosti před námi ještě Sony tají.