Zavřít reklamu

Of Orcs and Men – Preview

Netradiční RPG od Cyanide Studio nám ukáže skvadru Orků a Goblinů – tentokrát na té správné straně.

18. 9. 2012    

Trh s RPG zbožím nabízí srdnaté rytíře, krásné panny, mocné kouzelníky a ustarané krále. Světy z těchto her nám často nabízejí mnoho předmětů, postav, dungeonů a také questů. Of Orcs and Men naservíruje to samé, ale přidá k tomu ještě něco. Sympatického a především neobyčejného hlavního protagonistu, který chce jediné – pomstu!  Jeho problém je, že v jeho žilách koluje orčí krev.

Rezavé řetězy

Ten Ork se jmenuje Arkail. Je to člen elitního komanda zvaném „Krvavé čelisti.“ To už mluví samo za sebe, servítky si brát nebude. Říše ovládaná lidmi, se bortí v chaosu, všude crčí válečné tepny, Orkové jsou s Gobliny násilně separováni a násilně také odvláčeni do otroctví. Arkail s Goblinem Styxem (asi se rád koupe v té Hadesově řece, nebo poslouchá tu slavnou kapelu, co já vím) chtějí navrátit život do starých nebo alespoň lepších kolejí. Ne všichni zelení hromotlukové budou sdílet vaše nadšení. Čekám od hry vypjaté emoce a psychologické sondy.

Ať či tak, Of Orcs and Men nahlíží na Orky ve zcela novém světle. Opakem jsou vlastně veškerá slavná RPG a hry s fantasy světy. Vzpomeňte si třeba na Warcraft, Two Worlds, Gothic nebo The Elder Scrolls, okrajově Orcs Must Die a datadisk pro Heroes V, čili Tribes of the Eeast. Paradoxně hra silně reflektuje s Two Worlds a Dark Messiah, protože to jsou RPG temná a na první pohled život v nich není tak růžový jako jinde.

Obrácená role Orků alias neškodných, by mohla hře a hratelnosti citelně prospět. Klíčovým prvkem budou dialogy. O tom, zda hra nabízí i další rozvětvení nebo ukončení hlavní dějové linky, se moc neví.

Válečný ryk

Arkail bude používat mastodontní sekery meče, bude vojáky mlátit pěstmi, házet s nimi. Zkrátka, bude to jako jít proti býkovi z Pamplony. Nevím, zda půjde hrát i za Styxe, který je samozřejmě mnohem agilnější a rychlejší, avšak dovedu si představit zakomponovat dva bojové styly a rozdílné využití pro každou postavu. Pořád mám zažité Gobliny v zepelínech z Warcraftu, jejich hurónský smích a kupa pyrokrabiček k tomu. Jedno je ale jisté. Dočkáme se guerrilovských momentů i velkých bitev na širé pláni.

O grafické stránce musím říct, že je to jedna z nejhezčích v tomhle sektoru. Krom celé řady detailů na architektuře, si všimnete i zdařilých animací a zákrutů na tělech samotných Orků. Moc se těším na hudbu a na dabing. Vypadají podle prvních trailerů nadstandardně.

Do Of Orcs and Men vkládám velké naděje. Osobně kvituju ukázat humanoidy v horším postavení. Svět, který budeme měnit, vypadá velmi dobře a možnost zahrát si za Orka? To beru! A vy?

Hra vychází v říjnu 2012 pro všechny hlavní platformy s anglickými titulky. Jako bonus zde máte sérii ještě horkých obrázků z dneška.