Zavřít reklamu

Nové Need for Speed již tento podzim, nabídne tři hratelné postavy

Nové Need for Speed Payback na našich obrazovkách již letos v listopadu.

2. 6. 2017    

Mnohé z nás jistě trochu mrazí vždy, když přijde oznámení nového dílu této milované závodní série. Poklady herního světa jako Need for Speed Underground 2 či Need for Speed Most Wanted jsou ale již spíše zlatou minulostí této značky a upřímně řečeno, člověk si nikdy není jistý, co vlastně od nového dílu očekávat. Letos to ale vypadá, že by nás EA přeci jen mohlo plně nebo alespoň z velké části do těchto krásných let vrátit.

EA Games ve spolupráci s Ghost Games totiž oznamují nové Need for Speed Payback. Jestli si nemůžete spojit Ghost Games s žádným herním titulem, jedná se o studio zformované z bývalých členů Criterion Games, kteří stojí za tituly jako NFS Most Wanted (2012), NFS Hot Pursuit (2010) či VR hříčkou Star Wars Battlefront Rogue One: X-Wing VR Mission. Samotný tým Ghost Games pracoval právě  na jednom z posledních dílů série, Need for Speed Rivals. A právě to, co Rivals začali, má dokončit nové Need for Speed Payback.

Čím jiným zakončit pracovní týden než nabušeným trailerem. Jeden si skoro pomyslí, jestli nejde náhodou o trailer pro nový Need for Speed film. Traileru nechybí akce, výbuchy, spousta rychlých aut a hlavně drama. Přesně to by mělo nové Need for Speed přinést – silný příběh a ještě rychlejší a zběsilejší závody.

Příběh se bude točit okolo tří postav – Tyler „the Racer“, Mac „the Showman“ a Jess „the Wheelman“. Ti budou zápolit s kartelem The House, který ve městě Fortune Valley, které je takovou verzí Las Vegas, ovládá v podstatě vše, dokonce i policii. V cestě za pomstou zrady budou mít Jess, Tyler a Mac jen jeden úkol – závodit a získat tak respekt podsvětí. Jen tak se budou moct zúčastnit velkého závodu, ve kterém to budou moct svým nepřátelům natřít. Měly by nás čekat závody na silnici, v poušti i v terénu.

Ghost Games a EA se přitom dušují, že co nejvíce naslouchají komunitě a přání hráčů. Honičky s policií, pouliční závody… Letos bychom se tedy měli opravdu plně vrátit k elementům, kvůli kterým jsme si všichni tuto sérii zamilovali. V ještě větším stylu než kdy předtím se vrací i customizace aut. Ta budou rozdělena do pěti kategorií – Race, Drift, Off-Road, Drag a Runner. Hráči by měli dostat více volnosti, s čímž souvisí i možnost postavit si v zásadě vlastní vůz. Auta by mělo totiž jít opravovat nejen po stránce vizuální, ale s pomocí náhradních dílů i po stránce výkonu a to do velké míry. Podle vyjádření EA by tedy mělo jít o „truly craft and personalizad and unique ride“.

Vrací se také systém Autolog. Žádné závratné omezení by nás nejspíše ale čekat nemělo, hra by tentokráte již neměla vyžadovat neustálé připojení k internetu a Autolog poslouží spíše po sociální stránce, k hledání přátel, soupeření s jinými hráči a žebříčkům.

Nové Need for Speed Payback vychází 10. listopadu 2017 na PC, Xbox One a PlayStation 4. Hráči s EA Access a Origin Access budou mít přístup k prvním 10 hodinám hry již 2. listopadu. Hra je zatím dostupná ve dvou edicích s rozdílným bonusovým digitálním obsahem a bonusy. Poněkud překvapivě zatím nebyl oznámen season pass, ale kdo si počká…