Zavřít reklamu

NHL 17 – Recenze

NHL 17 bude letos králem virtuálních ledních ploch. Nabízí však dostatek inovací oproti svému předchůdci?

19. 9. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

NHL ve videoherním světě nemá momentálně konkurenci, a tak se každoročně dočkáme vždy jen jednoho hokeje. NHL 17 přichází jako další ročník, který má opět posunout hokejovou simulaci blíže k tomu, co zažíváme a vidíme v reálu. Usnulo EA na vavřínech nebo skutečně během roku pracovali na zlepšení této série?

nhl17-4

Když se budeš snažit, budeš jako Jágr!

Takže co nás v NHL 17 čeká? Inu v podstatě klasika. Jsou tu režimy Be a Pro, Be a GM, Sezóna, či Play-Off. Nově je tady ale Světový pohár. Ten přináší to, co v aktuálních dnech můžeme vidět na obrazovkách, nicméně v trochu jiném podání. EA má obrovskou výhodu, že má vše licencováno. Najdete tu tak kompletní tým České republiky, Švédska, Ruska, Kanady, Finska a USA. Nechybí pak ani výběr hráčů Ameriky a také Evropy. Vzhledem k aktuálnímu dění v hokeji, toto bude v prvopočátku nejvíce hraný režim a je velmi povedený.

Pochopitelně nechybí klasická kariéra pro jediného hráče, kterého můžete vypiplat k obrazu svému. Nabízí se i možnost vytvářet si kompletní týmy, dokonce pak i celé ligy, ale upřímně zabere vám to kvanta času a obávám se, že takových fanatiků se asi příliš nenajde. Nově je také možnost stylizovat si stadion dle svého. Bohužel nastavení a vymožeností kolem stadionu je opravdu málo, a tak není příliš šance cokoliv zásadnějšího změnit. Ostatně do budoucna se tím mohou autoři více zabývat, neboť nápad to není vůbec špatný.

nhl17-2

Dynamika jako z fyzikální učebnice

Hratelnost se drží na své obvyklé klasice a nutno uznat, že NHL v tomto směru není až tak nutné příliš vylepšovat. Samotné zápasy jsou parádní. Akce střídá akci a tempo je poměrně svižné. Dynamika zápasů je tu velmi vysoká. Možná blbý příklad, ale co se třeba týče série FIFA, tak tam došlo ke značnému snížení tempa. Naopak NHL si ponechává rychlé změny stran a nástupy do akcí.

Co trochu kazí dojem, jsou excesy rozhodčích, kteří si tu občas pískají, jak se jim zlíbí. Upřímně, nechápu, že ve chvíli kdy dojde na evidentní krosček, rozhodčí dělá, že nic neviděl. V jiném případě mu téměř nulové hákování připadá jako trest, který by se měl téměř trestat smrtí. Ačkoliv ani ve FIFA nejsou rozhodčí kdovíjací myslitelé, tak tady téměř vůbec. Pokud jde o inteligenci soupeřů, tak ta je jinak velmi dobrá.

nhl17-3

Brankáři letos překvapili

Oproti rozhodčím jsou trochu lépe zpracovaní brankáři. Ti totiž mají od tvůrců velmi chytrou drobnost vloženou do vínku, a to je změna stylu. Zkrátka způsob jakým jste byli zvyklí na ně vyzrát tentokrát tak často nefunguje. Styl jejich chytání se změnil a překonání je o něco těžší.

Grafická stránka NHL 17 nedostála nějakých opravdu zásadních změn, oproti předchozímu ročníku, a tak víceméně dostáváme uhlazenější verzi, která ale kupodivu netrpí téměř na žádné technické potíže. Hudební podkres je dostačující, ale vynikající jsou pak efekty na stadionu. Pokřiky a chorály jsou vážně báječné a dokonce můžete zaslechnout i české diváky.

nhl17-1

Jestliže nemáte doma předchozí NHL 16 a chcete si zahrát dobrý hokej, tak vám mohu s čistým svědomím NHL 17 doporučit. Pakliže ale máte doma NHL 16, není téměř žádný zásadní důvod ke koupi nového dílu. Novinek je naprosté minimum a EA zkrátka těží z faktu, že nemá konkurenta. Letos se tedy jedná jen o další dobrý hokej.

NHL 17 nabízí kompletní české titulky

Klady

- brankáři mají jiný styl
- skvělá atmosféra
- výborná hratelnost

Zápory

- příliš málo novinek
- moc podobné NHL 16

Hodnocení: 78%