Zavřít reklamu

Next-genová verze Borderlands 3 dorazí společně s novými konzolemi. Pro současné hráče bude zdarma

Borderlands 3 přijdou kromě technologických vylepšení i s novým lokálním co-opem

14. 10. 2020     Zdroj

Borderlands 3 se připravuje na vydání nových konzolí. Looter shooter od Gearbox Software nabídne svou next-genovou verzi už v den vydání Xbox Series X/S a Playstation 5. To znamená, že na nových Xboxech se vylepšeného Borderlands dočkáme 10. listopadu, hráči na Playstation 5 si budou moci herní sérii na nové generaci hardwaru užít po vybalení své zbrusu nové konzole 19. listopadu. Hráčům na současných konzolích poskytnou vývojáři next-gen Borderlands 3 zcela zdarma.

A jak se vlastně úspěšná střílečka na technologicky vyspělejších strojích změní? Předně přibude možnost hrát Borderlands 3 ve 4K rozlišení a při šedesáti snímcích za vteřinu. Vývojáři ale upozorňují, že hráči těchto čísel dosáhnou pouze v singleplayeru a v kooperativním online multiplayeru. Upozornění existuje kvůli přidání zcela nového režimu, který bude výpočetní sílu rozdělovat rovnoměrně několika hráčům – lokálního co-opu.

Gaučový multiplayer si užijí hráči ve všech verzích hry. Starší konzole se však nevyhnou limitu dvou hráčů u jednoho stroje. Playstation 5 a Xbox Series X/S na druhou stranu umožní společně pátrat po hodnotných pokladech skupince až čtyřech lovců. Jde o mezi různými ostatními technologickými skoky nových verzí starších her o netradiční přídavek, zato ale o velmi vítaný. Dobrého lokálního mulťáku přece není nikdy dost.

Next-genové verze Borderlands 3 vycházejí společně s vydáním nových konzolí. Verze pro Xbox Series X/S vyjde 10. listopadu, verze pro Playstation 5 19. listopadu.