Zavřít reklamu

Na Xboxech nové generace si ve 1440p zahrajete, na PlayStationu 5 však nikoliv

Chystáte se hrát na PS 5 na klasickém počítačovém monitoru? Pak pro vás máme zprávu, která vás možná nepotěší.

5. 11. 2020     Zdroj

Používáte ke svému konzolovému hraní počítačový monitor s rozlišením 1440p, které je zejména mezi PC hráči velmi oblíbené? Pak pro vás máme zprávu, která některé z vás tak úplně nepotěší. Jak se totiž zdá, jen některé konzole nové generace si s 1440p poradí. Řeč je konkrétně o Xboxech Series S a X, které nebudou mít s využitím tohoto rozlišení problém. To o PlayStationech 5 se to říci nedá. 

Není tomu tak dávno, co si celý svět myslel, že s rozlišením 1440p u PlayStationů 5 nebude problém, jelikož jej potvrdil výrobce monitorů BenQ. Zahraniční herní média však nyní informují o tom, že tvrzení BenQ bylo chybné a po korekci ze strany Sony již neplatí. To jinými slovy znamená, že si na PS5 zahrajeme na monitorech s rozlišením 1440p maximálně v 1080p. Pokud pak bude k dispozici monitor se 4K rozlišením, samozřejmě bude využito to. 

Jedná se o poměrně zajímavou věc, která zcela určitě uživatele počítačových monitorů k herním konzolím nepotěší. Nutno nicméně podotknout, že by asi nikoho příliš nepřekvapilo, kdyby se Sony tuto věc rozhodlo dodatečně vyřešit softwarovým updatem, který by 1440p konzolím dodal. Ostatně, pokud by tak neučinil, poslal by tím konkurenční Xbox do solidní výhody.