Zavřít reklamu

Na mobily se podívá další hra z ikonické série Wizardry

Slavná RPG série se vrací na mobilní zařízení.

1. 12. 2020     Zdroj

Wizardry je dlohověkou sérií RPG, které hrály velkou roli ve vytváření podoby žánru tak, jak ho známe dnes. První díl vyšel už v roce 1981 a ve své době se mohl rovnat legendám jako jsou Final Fantasy a Dragon Quest. Série nicméně postupem času upadal v relativní zapomnění a pokusy o její resuscitaci probíhaly spíše na mobilních zařízeních než na počítačích a velkých konzolích. Poslední hra ze světa Wizardry vyšla v roce 2014. O šest let později přichází oznámení dalšího pokusu o vynesení zapomenuté značky na denní světlo, Wizardry VA.

Nově oznámená hra by měla být klasickým dungeon crawlerem. Budete v ní tedy procházet jeskyně a kobky a z pohledu první osoby zabíjet různorodé nepřátele. Wizardry je známé svým komplením systémem vývoje postavy, můžeme tak čekat mnoho možností jejích úprav. Nové pokračování se bude soustředit především na vytvoření zcela vlastního dobrodružství v kombinaci se známými hratelnostními prvky z minulých dílů.

Vydání nové hry je možné díky odkupu vlastnickcýh práv společností Drecom, která po nákupu už nemusí řešit soudní spory, které zpomalovaly vývoj nových pokračování. Wizardry VA vyjde během příštího roku na Android a iOS.