Zavřít reklamu

Na Android konečně dorazí karetní chuťovka Slay the Spire

Konečně! Dejte svému volnému času sbohem.

28. 1. 2021     Zdroj

Konečně se majitelé telefonů s Androidem dočkají. Po ohlášení mobilního portu rogue-like karetní hry Slay the Spire a následném vydání verze pro iOS v létě minulého roku se hráči začali ptát, kdy se vlastně můžou těšit na slibovanou verzi pro Android. Žádné oficiálí oznámení dlouho nepřicházelo. Nyní ale vydavatel Humble Games přišel s překvapující zprávou, že její vydání je přímo za dveřmi. Androidí verze se totiž dočkáme už za pár dní, 3. února.

Slay the Spire samo započalo etapu, ve které se spousta nezávislých vývojářů začala uchylovat k napodobování úspěšné formule hry. Spojení karetní hry s rogue-like mechaniky sice nebyla zcela nová záležitost, Slay the Spire ho však vypilovalo k dokonalosti. Výběr mezi třemi unikátními povoláními, stovky různých karet nebo přítomnost relikvií, artefaktů, které fundamentálně mění váš průchod hrou, udělaly ze hry legendrání záležitpst, od které se těžko odchází i po hodinách hraní.

Nedávno jsme na našem webu psali o velmi podobném Dreaming Dimensions. Ten se hrou inspiroval velmi silně, takže pokud se vám zalíbil, neváhejte klidně už v den vydání podpořit vývojáře Slay the Spire. Hra vychází 3. února a bude zřejmě stát podobnou sumu jako na iOS, kde za ni v současnosti zaplatíte 249 korun.