Zavřít reklamu

MSI představilo PCIe kartu Aero M.2, která vypadá jako GPU

Co nabízí nová karta Aero od MSI?

25. 6. 2018    

Společnost MSI nedávno představila M.2 PCIe kartu, která v porovnání naprosto převálcovala modely od firem jako ASUS, Asrock nebo Gigabyte. Karta Aero nabízí jeden velký větrák a podporuje až 4 M.2 NVMe SSD na kadý PCIe x4.

Karty M.2 pro rozšíření místa začínají nacházet své uplatnění, ačkoliv byly z počátku trochu odlišné a zaměřené na hlavní platformu Intel místo HEDT X299, na které se soustředí nyní. MSI Aero je vylepšenou verzí karet, které byly dodávány do stolních počítačů jako Aegis 3 nebo Aegis TI, ačkoli tentokrát s podporou až 4 jednotek SSD v porovnání s původní konfigurací duálních slotů.

Další změnou oproti předchozí verzi je podstatně větší větrák, který by si měl jednoduše poradit s případným teplem. Takže pro ty, kteří mají strach z přehřívání, má MSI dokonalé řešení v podobě základní desky a karty M.2.

V případě potřeby karta nabízí 6pinový napájecí konektor, díky kterému můžete překonat hranici 75W.

Dostupnost

Prozatím bude karta dostupná pouze společně se základní deskou Threadripper X399. MSI vydalo také oznámení, že v určitém okamžiku se karta Aero M.2 dostane do volného prodeje.