Zavřít reklamu

Minecraft ukončuje podporu na starých konzolích

Studio Mojang se rozhodlo, že už nadále nebude podporovat Minecraft na starých konzolích.

7. 5. 2018    

Ačkoliv chcete, tak to mu neuniknete. Minecraft se téměř nedá minout, pokud se aspoň drobně zajímáte o herní průmysl. Tato hra se díky své popularitě postupně rozšířila na všechny běžně dostupné platformy. Mezi nimi byly i starší verze populárních konzolí, které nyní bohužel budou trpět faktem, že podpora pro ně skončí.

Majitelé starých konzolí musí zatlačit slzu

Ukončení podpory se týká konzolí PlayStation 3, Xbox 360, Nintenda Wii U a PlayStation Vita. Tyto konzole se dočkají posledního updatu a následně se jim už studio Mojang nebude věnovat. Dle vyjádření za to může fakt, že na těchto konzolích je pouze 5% aktivních hráčů z celku.

Ačkoliv se to pro někoho může zdát naprosto nepředstavitelné, tak Minecraft je druhým nejprodávanějším titulem v historii videoher, a to se 144 miliony prodanými kusy. První místo zatím drží legendární Tetris.

Posledním updatem do hry pro tyto konzole bude takzvaný Aquatic. Jak název napovídá, tak ten zahrne nejrůznější hrátky s vodou a její využití v herním prostředí. Je těžko uvěřitelné, že Minecraft zůstává takto populárním počinem i po dlouhých letech od samotného vydání. Nicméně je třeba dodat, že Mojang se opravdu snaží svou komunitu podporovat.

Vylepšení dorazí nejdříve na Java Edition a verze fungující na novém Bedrock Enginu – což jsou: Xbox One, Switch, mobilní verze a  verze pro Windows 10. Následně dorazí i na PlayStation 4 a ony staré platformy. Poslední update dorazí v následujících týdnech.

Zdroj: videogamer.com