Zavřít reklamu

Microsoft představil nový herní ovladač k Xboxu pro hendikepované hráče

Microsoft vyslyšel volání zákazníků a představil nový ovladač pro svůj Xbox One, díky kterému si hry užijí i tělesně postižení hráči.

17. 5. 2018    

Je tomu sotva pár dní, co jsme vás na našem webu informovali o záhadném herním ovladači, který Microsoft připravuje pro svou konzoli Xbox One. Už tehdy se kvůli její podobě čile spekulovalo nad tím, komu nebo pro co je vlastně přesně určena přičemž jako jedna z nejpravděpodobnějších variant se jevili tělesně postižení hráči, kterým by měl tento ovladač zajistit potřebný herní komfort. Tato teorie se pak dneškem potvrdila.

Microsoft dnes oficiálně představil svůj nový ovladač nesoucí název Xbox Adaptive Controller. Jak už jsem psal v úvodním odstavci, jeho cílovou skupinou jsou tělesně postižení hráči, kteří s klasickými ovladači hrát nemohou. Díky novému ovladači tak budou moci své hry ovládat například pomocí nohou, ramen či dalších částí těla, se kterými jsou schopni bez větších problémů pohybovat. 

Plnohodnotné herní zážitky

Zajímavé je, že podle slov Microsoftu by měl být ovladač natolik dobrý, že by měl umožňovat parádní herní zážitky u drtivé většiny her. To ve zkratce znamená, že byste si měli parádní herní zážitek odnést jak s klasickým ovladačem, tak i s tímto speciálním. 

Dominantou ovladače jsou krom klasického D-padu i dvě programovatelná tlačítka. Zadní stranu navíc zdobí hned 19 portů, do kterých je možné připojit další tlačítka. Ta však nejsou součástí balení, které bude Microsoft prodávat za 99 dolarů. Více informací o tomto produktu Microsoft prozradí na své prezentaci na E3 začátkem června.

Zdroj: wccftech