Zavřít reklamu

Mafia 3 – Preview

Preview hry Mafia 3, které se dočkáme v průběhu letošního roku.

27. 1. 2016    

Ačkoliv se to může zdát neskutečné, od vydání posledního dílu Mafie 2 uběhlo něco přes 5 let. A tak se není čemu divit, že tvůrci světově známé série nelenili a pustili se do třetího dílu, který již brzy dorazí na pulty obchodů celého světa. Už dnes o ní z různých obrázků, nebo gameplayů a trailerů víme dost, a tak si shrneme všechny informace, které jsou zatím dostupné.

Prostředí

2916986-mafiaiii_joyride

Podle všeho se hra odehrává mezi lety 1960 – 1970, bude to tedy znamenat kouření marijánky, mlácení hipíků a další činnosti co jsou pro tyto roky typické? Nejspíš ne, ale o krev a zbraně jistě nouze nebude. Z prvního gameplaye hra vypadá spíš jako GTA než Mafie jakou ji známe z předchozích dvou dílů. Příběh se odehrává v New Orleans. Do toho všeho bude navíc hrát typická dobová hudba.

Příběh a hlavní hrdina

Ve hře hrajeme za mladého, vysokého, mohutného a tmavovlasého hrdinu jménem Lincoln Clay, který se drží heslem: „Rodina nejsou ti pro které se narodíš, ale ti pro které zemřeš.“ Lincoln Clay totiž vyrůstal bez rodiny v sirotčinci a stále se snažil někam zapadnout, to ovšem není tak jednoduché. Po válce ve Vietnamu se zaplete s černošským gangem, který zradí italská mafie a Lincoln málem přijde o život. Po incidentu s italskou mafií se rozhode založit svůj vlastní zločinný gang a ukázat všem, co všechno je schopný udělat pro svoji rodinu. Do gangu se k němu přidají jeho 3 “ přátelé“ z nichž jeden jeVito Scaletta, kterého velice dobře známe z Mafie 2. Ovšem od posledního setkání uplynula dlouhá doba, a tak je vidět, že zub času na Vitovi zanechal stopy.

mafia3img-1438727499285

Vývojáři tvrdí, že u sebe můžete mít pouze 2 zbraně a nějaký ten granát, což je na jednu stranu dobré a na druhou špatné. Kromě hlavního příběhu má být Mafia 3 okořeněná ještě vedlejšími úkoly, které s příběhem nemají nic společného. Také bude možné lidi vyslýchat aby vám prozradili nějaké informace a to i v autě, čím bláznivěji pojedete, tím víc vám toho spolujezdec řekne.

Postavy

V příběhu se vyskytuje samozřejmě velké množství postav, já vybral ty úplně nejdůležitější.

Vito Scaletta

Starý, dobrý, známý mafián, který se v této branži pohybuje již dost dlouhou dobu na to, aby získal dostatek zkušeností na zaučování nováčků.

vito

Burke

Irský mafián, který může trochu připomínat školníka Willyho, má zrzavé vlasy a vousy. Podle všeho zrovna nemusí tradiční italskou mafii. Dle mého názoru to bude ten, z koho budou mít všichni legraci a jeho nápady ve většině případů budou k ničemu.

mafia3_burke

Cassandra

Snad první mafián ženského pohlaví v sérii Mafie. Nenechte se zmást jejím mírumilovným výrazem v obličeji. Černoška, která je tu z řad haitské mafie, také nesnáší ostatní mafiánské gangy, tak jako Burke. Spíš to bude taková ta přísná ženská, která bude neoficiálně komandovat Lincolnův gang.

mafia3_cassandra

Don Sal Marcano

Každá správná hra musí mít svého záporáka, v tohle případě je to Don Sal Marcano, který pozabíjel italské mafiány a při tom málem zabil Lincolna Claye. Myslím že je nad míru jasné, že to bude jeho úhlavní nepřítel.

mafia3_sal_marcanoShrnutí

Hra je méně realistická, to platí hlavně o fyzice aut a explozích, naopak rvačky vypadají jako by byly opravdu skutečné. Podle toho, jak se budete chovat ve společnosti, tak se bude společnost chovat k vám, to znamená, že pokud střelíte každého na potkání do hlavy, budou z vás mít lidi v okolí velký respekt. Jak jsem již zmiňoval, budete mít 3 parťáky, kteří vám budou pomáhat podle toho, jak se k nim budete chovat Vy. Bohužel kouzla a atmosféry té pravé sicilské mafie, která byla v Mafii 1 a Mafii 2 už dočkat nemusíme.

mafia3

Vydání a výroba

Na hře se začalo pracovat v České republice, v průběhu tvorby byl vývoj přesunut do Kalifornie (Hangar 13) a 2k Czech se od té doby na výrobě nepodílela, i když pár českých pracovníků se přesunulo do Kalifornie. Po přesunu se vše co už bylo hotové vyhodilo a začalo se úplně od znovu. Podle obchodů Amazon, Best Buy a GameStopu by měla hra vyjít 26.dubna 2016, čemuž ale nevěříme a očekáváme spíše konec roku. Pro české skalní fanoušky mají vývojáři špatnou zprávu: „Dabing získají jen ty největší trhy (angličtina, němčina, francouština,…) české budou pouze titulky. “

Mafia 3 by měla vyjít na ty nejnovější konzole jako PlayStation 4, Xbox One a na PC, na starších konzolích si hru podle všeho nezahrajeme. Teď už nezbývá nic jiného, než podržet vývojářům palce, aby se třetí díl série povedl minimálně alespoň jako jednička a dvojka.