Zavřít reklamu

Hra Remember Me byla původně exkluzivně pro PS3

Původně prý Remember Me patřilo Sony, nyní je všechno jinak.

16. 8. 2012    

Ať si říká kdo chce, co chce. Pro mě Sony v herním oboru byla vždy nejinovativnější společností. Téměř každý rok se objevil titul, který svou hratelností či zpracováním překonával vše dosud viděné. Dalším jejich experimentem a zajímavým námětem byla hra Adrift. Tato hra byla oznámena na minulém GamesComu, nicméně podle všeho ji pak Sony zmrazila a bylo ticho po pěšině.

Nyní už víme, že Adrift byl změněn na Remember Me. Hra má upravený koncept, který původně Sony chtěla jiný a také je teď majetkem firmy Capcom. K situaci se vyjádřil šéf studia Dotnod, Oskar Guilbert.

„V Sony minulý rok zastavili vývoj hned několika značek, naštěstí jsme převzali zpět práva a mohli díky zájmu investorů pokračovat ve vývoji. Posléze jsme podepsali smlouvu s vydavatelem, jehož portfolio více vyhovuje naší hře.“

Tato zpráva potvrzuje, že Sony má pozastavené vývoje u některých titulů, ale také je dobře, že nakonec klapla dohoda s Capcomem a hry se nakonec dočkáme. Oskar navíc dodává, že vztahy se Sony jsou i tak výborné. Remember Me by mělo vyjít v květnu 2013 pro PS3 a Xbox 360.