Google údajně připravuje vlastní herní platformu

Dle všeho se i společnost Google rozhodla zasáhnout videoherní průmysl skrze vlastní službu.

2. 7. 2018     Zdroj

Společnost Google netřeba představovat. Tento internetový gigant se zřejmě rozhodl, že by z videoherního trhu také i on mohl něco uzřít pro sebe. A není divu, zisky z tohoto sektoru se každým rokem mnohonásobně zvyšují. Server Kotaku nyní přichází s informací, že Google chystá vlastní streamovací službu.

Google hodlá zaujmout silnou pozici ve videoherním průmyslu

To by vcelku dávalo smysl. Google před léty uvažoval o vlastním herním zařízení, ale zjevně nedošel k žádnému kloudnému řešení, anebo přišel na to, že by neměl proti konkurentům co nabídnout. Vypadá to tedy, že Google chce nabídnout své řešení skrze online prostředí. Sony například v tomto stylu spustila PlayStation Now, ale zatím se jí nedaří jej více rozšířit i na dalších trzích a cena pronájmu pro hráče není příliš zajímavá.

Zatím není jasné, jak přesně chce svou službu společnost nabízet. Nabízejí se varianty malé krabičky, která by sloužila jako vstupní rozhraní, ale spíše nám přijde adekvátnější varianta, že Google nabídne streamovací aplikaci přímo pro PlayStation 4 a Xbox One. Zatím má projekt kódové jméno Yeti a je ve vývoji již několik let. Streamování by mělo probíhat ve vysoké kvalitě, a kdo jiný by to měl zvládnout, než právě internetový gigant?

Představa je to opravdu pěkná a spousta firem se již nechala touto možností zlákat, ale žádná výrazně neuspěla. Službu GaiKai nakonec koupila Sony a přetvořila ji v již zmíněný PlayStation Now. Vzpomeňme i na zánik služby OnLive, která pro nezájem veřejnosti byla ukončena. Problémem jsou ceny měsíčního pronájmu, potíže se stabilním a rychlým spojením a rovněž také fakt, že pro firmu, která servery provozu jde o nesmírně nákladnou záležitost.