Zavřít reklamu

Ghost of Tsushima ukazuje první gameplay

Sucker Punch konečně ukázali plnohodnotné záběry ze hry Ghost of Tsushima.

12. 6. 2018     Zdroj

Popravdě jedním z největších překvapení konference od Sony je bezesporu hra Ghost of Tsushima. O hře jsme sice věděli již dopředu, neboť byla oznámena již dříve, ale první gameplay ukazuje, jak nádherný titul to skutečně je.

Je třeba říct, že Sony své exkluzivity umí. Doslova si tyto hry hýčká a má na ně špičková studia. Ghost of Tsushima toho budiž důkazem. Faktem zůstává, že studio Sucker Punch velmi překvapilo zasazením a obdobím, které si pro hru vybralo. Po sci-fi sérii inFamous je to velká změna, ale vůbec se jí nebráníme.

Téměř jako Poslední samuraj

Jak ukazuje první gameplay video, tak hra vypadá opravdu úchvatně. Má vynikající detaily, překrásnou přírodu a dokonalé ztvárnění krajiny na ostrově Tsushima. Vše se odehrává v roce 1274. Hlavním hrdinou je Jin Sakati, která jako samuraj bojuje proti Mongolům. Ti totiž berou jeho rodnou vlast útokem, a to mu on nehodlá jen tak přihlížet.

Tvůrci se hodně inspirovali samurajskou historií a mytologií, což by mělo napomoci, abychom z Jina cítili skutečného samuraje. Během hry se však Jin bude učit i dalším technikám boje a plížení. V ukázce je také krátce vidět Masako, samurajka, která mu pomáhá. Nebo tomu tak není? Ghost of Tsushima nabídne kromě příběhové linie také spoustu vedlejších úkolů. Mapa by měla být hráči otevřená a má jít o největší titul studia.

V ukázce nechyběla parádní jízda na koni, ale poněkud méně pohledný boj. Působí trochu kostrbatě a doufáme, že na něm ještě autoři zapracují. Je tam však znát inspirace z her Dark Souls či Nioh. Tedy je třeba dobře vyhodnotit protivníkům postoj a dle toho zvolit následnou strategii v samotném boji.

Bohužel zatím Sony neupřesnila, kdy má v plánu hru vydat. Optimistické předpoklady o vydání v letošním roce se zřejmě nenaplní. Hra je exkluzivním titulem konzole PlayStation 4 a doufáme, že i u ní se dočkáme lokalizace v podobě českých titulků.