Zavřít reklamu

Forza Horizon 2 už brzy navždy zmizí z Microsoft Store

Forza Horizon 2 brzy zmizí z Xbox Store. Vývojáři neuvedli konkrétní důvod, proč tomu tak bude.

20. 8. 2018     Zdroj

Forza

Společnost Microsoft společně s vývojáři z Playground Games, vypustila tento měsíc zdarma titul Forza Horizon 2. Ten je dostupný v rámci Games with Gold. Jak to ale vypadá, tak nešlo o náhodně zvolený titul. Nyní bylo potvrzeno, že již brzy bude titul stažen z nabídky store, a to dokonce navždy.

Forza Horizon 2 bude dostupná už jen krabicově

Xbox store se hry doslova zbaví. Od 30. září už nebude titul v nabídce a nepůjde jej digitálně zakoupit. Poté bude možné si hru sehnat výhradně skrze obchody či bazary. Pokud hru již vlastníte digitálně či ji v rámci GOLD stáhnete, tak vám zůstane už napořád. Není nám úplně jasné, proč se některé tituly ztrácejí z digitálního obchodu, ale stejný osud potkal kdysi i titul Forza Horizon.

Konkrétně 30. září to bude 4 roky od chvíle, kdy Forza Horizon 2 vyšla. Zřejmě tedy Microsoft drží některé tituly na online obchodě jen po určitou dobu anebo je to způsobeno tím, že v době vydání studio ještě nespadalo přímo pod Microsoft. To se změnilo během letošního roku. Během velké akvizice pod sebe, společně s dalšími studii, Microsoft připojil také Playground Games. Poslední variantou je, že vypršela licence na hudbu ve hře a Microsoft ji nebude již prodlužovat.

Forza Horizon byla nejprve pokusem, pak se stálicí pro Microsoft, kdy s frekvencí dvou let vychází nový díl. Aktuálně tu máme rok, který přinese Forza Horizon 4 a nabídne nám závody v rámci Velké Británie. Titul je v přípravě na PC a Xbox One, přičemž dorazí 2. října a bude obsahovat české titulky.